A magyar könyvrajongók negyede már kizárólag digitális formában olvas

forrás: Prím Online, 2015. november 21. 15:25

Felsőfokú végzettséggel rendelkező, középkorú, nő – ilyen az átlagos magyar könyvrajongó. Felmérés szerint közülük egyre többen hajlanak az elektronikus könyvek felé.

A Pocketbook és a Papirontul.hu több mint 1200 könyvszeretőt kérdezett meg olvasási szokásaikról. A felmérés eredményei szerint a rendszeresen olvasók csaknem fele rendelkezik már e-könyv olvasóval, további 35 százalék pedig tervezi ennek beszerzését. A kitöltők 18 százaléka ugyanakkor digitálisan, de nem e-tintás eszközön olvas – ők leginkább táblagéppel, asztali számítógéppel vagy okostelefonnal helyettesítik az e-könyvolvasót.

Emellett elmondható, hogy a magyar könyvrajongók csaknem negyede már kizárólag digitális formában olvas, amihez képest a papír alapú könyvek forgatásához mindössze 10 százalékuk ragaszkodik.


A digitális tartalomért pénzt is hajlandóak vagyunk adni. A válaszadók egyötöde a nyomtatott könyv árának 80 százalékát is hajlandó kifizetni az elektronikus változatért, a magyar olvasótábor 60 százaléka azonban a papír-változat árának felfeljebb a felét adná ki egy e-könyvért. Mindez nem feltétlenül jó hír a kiadók és szerzők számára, hiszen a nyomtatott és az e-könyv előállítási költsége között alig van különbség. A tapasztalatok szerint jelenleg mindössze 17 százalékkal kerül kevesebbe egy e-könyv előállítása.

Az elektronikus könyvolvasók magyar piacát a felmérés eredményei szerint két márka dominálja. A magyarok 70 százaléka ugyanis a Kindle és az egyre népszerűbb PocketBook készülékei közül választ. A piac maradékán további 10 gyártó, például az Onyx, a Prestigo és a Koobe osztozik.


Forrás: hirado.hu