Jubileumi konferencián találkoztak a hazai Oracle felhasználók

forrás: Prím Online, 2016. április 6. 11:27

A Magyarországi Oracle Felhasználók Egyesülete (HOUG) idén jubileumi 20. alkalommal rendezte meg az év legnagyobb Oracle szakmai konferenciáját Siófokon.

A három napos, összesen 450 résztvevővel megrendezett konferencián az Oracle technológiák újdonságaival és a hazai esttanulmányokon keresztül bemutatott előnyökkel, lehetőségekkel ismerkedhettek meg a felhasználók és partnerek egyaránt. Az idei konferencián az Oracle felhő és digitális stratégiája mentén a piacformáló technológiai újdonságokról tartottak előadásokat a szakemberek. 

 

Kedden, az esemény fő napján dr. Magyar Gábor, HOUG elnöke nyitotta meg a 20. jubilieumi rendezvényt. Nyitóbeszédében visszatekintett az elmúlt húsz év főbb történéseire, majd egy díjjal külön megköszönte és a szervezet egyik alapító tagjának – mai napig tiszteletbeli elnökségi tagjának – Pap Imrének több évtizedes munkáját az Oracle szakmai közösségének érdekében. 

 

Reményi Csaba, az Oracle Hungary ügyvezető igazgatója beszédében a felhő megoldások térnyerése kapcsán felhívta a figyelmet a régi és új megoldások szükségszerű együttélésére, amelyek az informatikusoktól többlettudást kíván, egyszersmind új lehetőségeket is nyit. Ahogy fogalmazott, az emberi történelem korai korszakaival párhuzamot vonva: „Amikor megjelent a fém, nem tűnt el a kő. Ugyanígy a felhő megoldások sem jelentik a házon belüli informatikai rendszerek végét, ezek a jövőben egymás mellett, hibrid felhő megoldások formájában fognak létezni, több időt és lehetőséget nyújtva az informatikai részlegeknek arra, hogy új, innovatív megoldásokon dolgozzanak.”

 

Az Oracle vállalatának innovációit évek óta az úgynevezett disruptív technológiák határozzák meg, amelyről a plenáris előadások keretén belül Monda Eszter a Corvinus Egyetem egyetemi tanársegédje tartott prezentációt. Ezek, az úgynevezett "disruptive" azaz forradalmi változást ígérő, az egész piacot átalakítani képes technológiák piacformáló ereje nemcsak az üzleti életben jelenik meg, hanem a társadalom által igénybe vett szolgáltatásokban, hosszabb távon életvitelben és viselkedésben egyaránt, átformálva ezzel bizonyos esetekben a globális piaci erőviszonyokat. Monda Eszter néhány új területet példaként véve – önvezető autók, 3D nyomtatás, viselhető eszközök – mutatta be a jövőkutatás módszereit.

 

Neil Sholay, az Oracle EMEA Digital részlegének vezetője a digitális átállás kihívásairól és az informatikai szervezetekre gyakorolt hatásáról beszélt keynote előadásában. Előadásából kiderült, hogy az IT többé nem az innováció forrása, hanem azt azt lehetővé tévő eszköz kell legyen. Az Oracle kutatásai szerint már ma az informatikai beszerzési döntések 38%-át nem az IT részlegektől származnak, és ez a szám a közeljövőben 50% fölé fog nőni.  A digitális projektekben az erőforrások közel felét pedig az ügyfélélmény javítására fordítják, ezen belül is kiemelt fontossága van az egyszerűsítésnek – mind az ügyfelek felé, mind pedig a mögöttes infrastruktúrák területén.