A Samsung és az SK Telecom jóvoltából elindult Korea első vasúti LTE hálózata

forrás: Prím Online, 2017. április 23. 09:56

A Samsung Electronics sikeresen elindította a vasúti LTE (LTE-R) hálózati megoldását, amely a 40 állomást érintő, 41 km hosszúságú Busan 1 metróvonalon lép szolgálatba először. Az LTE-R technológiát most alkalmazzák először Koreában működő metróvonalon.

A Busan Transportation Corporation (BTS), az SK Telecom és a Samsung szoros együttműködésben dolgozott a korábban alkalmazott analóg vezeték nélküli technológia megújításán. Ennek köszönhetően a legnagyobb forgalmú vasútvonalon már az LTE-R technológia szolgáltatja a hálózati kapcsolatot. A kommunikációs rendszer telepítésében közreműködő szervezetek február óta tesztelik a hálózatot, a végső biztonsági ellenőrzés a napokban fejeződött be. A vizsgálat során a metró fedélzeti rendszerei és egy, a vasúti kocsira szerelt LTE-R mobilkészülék közötti zavartalan kommunikációt is ellenőrizték. 

 

Az LTE-R fejlesztése a következő generációs kommunikációs igények alapján történt, és így biztos alapot szolgáltat a vasúti környezetben történő alkalmazáshoz és üzemeltetéshez. A 4G hálózatra épülő LTE-R technológiát elsősorban az különbözteti meg a korábbi analóg és a 2G GSM alapú technológiáktól, hogy multimédiás szolgáltatásokat is képes megbízhatóan kiszolgálni. A vezérlőközpont, az állomások személyzete és a mozdonymérnök között eddig csak a közvetlen hanghívás volt lehetséges, míg az LTE-R technológiával már csoportos multimédiás konferencia és SMS-küldés is megoldható. 

 

 

Ez a technológia megbízhatóbb kapcsolatot eredményez baleset esetén is, mivel valós idejű videokapcsolatot szolgáltat az állomás és a vezérlőközpont között. Az új hálózat a mozdonymérnök és a vezérlőközpont közötti csoportos és egyéni kommunikációt is lehetővé teszi. A technológia a legkritikusabb kommunikációs követelményeknek is megfelel a hálózat nagy sebességének, biztonságának és a stabilitásának köszönhetően. A rendszer az LTE technológián alapul, így a késleltetés akár 10 milliszekundumra is csökkenhet úgy, hogy közben a szolgáltatás minősége nem változik.

 

„Az SK Telecom sikeresen váltott a korábbi analóg kommunikációs hálózatról a multimédiás képességekkel bíró vasúti LTE hálózatra, amely a korábbiaknál hatékonyabb szolgáltatást tesz majd lehetővé” – mondta Il-gyu Choi, az SK Telecom vezető alelnöke és a vállalat közösségi ügyekért felelős irodájának igazgatója. „Több mint harmincéves tapasztalatával az SK Telecom még nagyobb szakértelemre tehet majd szert a közbiztonság területén.”

 

„A megbízhatóság és a stabilitás kritikus jelentőségű, mert közvetlenül kapcsolódnak a közbiztonság kérdéseihez. A Samsung LTE-R megoldása a BTS és az SK Telecom számára is hatalmas előrelépést jelent” – mondta Jinsoo Jeong, a Samsung Electronics hálózati megoldásokért felelős részlegének belföldi vállalati marketingért felelős vezető alelnöke. „Az LTE-R megoldások vezető szolgáltatójaként a jövőben lehetővé tesszük a gyors és megbízható kommunikációt az akár 300 km/h sebességgel száguldó vonatokon is, az ehhez kapcsolódó munkálatok várhatóan a jövő év elején fognak elkezdődni.” 

 

A Samsung Korea legnagyobb LTE-R beszállítójaként 2015 óta vesz részt mind az öt LTE-R beruházásban. Az LTE-R hálózat a Busan metró vonalon jelenik meg először kereskedelmi forgalomban, míg a Wonju-Gangneung projekt során készül majd el először a világon LTE-R hálózat nagy sebességű vonatok számára. A tervek szerint a koreai állam a helyi vasútvonal 5600 km hosszú szakaszát fedi le az LTE-R technológiával 2025-ig.

 

2016 januárjában a Samsungot választották ki a végpontok közötti szolgáltatások beszállítójának az állami PS-LTE projektben, amely magában foglalja virtualizáltmag- és rádiós hozzáférési rendszer-megoldások nyújtását, valamint fizikai behatásoknak ellenálló okostelefonok gyártását. Ezekkel a sikerekkel a háta mögött a Samsung vezeti a PS-LTE, az LTE-R és az LTE-Marine hálózatok integrálását is. A Samsung ezenkívül aktívan részt vesz az együttműködési tesztekben, hogy biztosítsa a zökkenőmentes kommunikációt egyrészt az analóg TRS-ASTRO, TRS-TETRA és VHF technológiák, másrészt a digitális LTE-R és PS-LTE technológiák között.