Ingyenes távoktatás a miskolci egyetemistáknak

forrás Prim Online, 2003. október 22. 20:33

A Mimóza Communications támogatásával a Miskolci Egyetem több mint 7500 hallgatója két éven keresztül ingyenesen veheti igénybe a Coedu Tudásháló szolgáltatásait.
A Coedu rendszert kifejlesztő Mimóza Communications egyúttal bejelentette, hogy a közeljövőben megkezdi a New York-i Flashforward2003 fesztiválon a flash-fejlesztők „Oscar-díjával" jutalmazott prezentációs szoftver, a Shaker magyarországi és külföldi értékesítését.

A megállapodás értelmében a cég az oktatási intézménynek a kétéves együttműködés során több tízmillió forint értékű szolgáltatást biztosít. Az együttműködés keretében az egyetem valamennyi (jelenleg több mint 7 és fél ezer) nappali tagozatos hallgatója kap ingyenes hozzáférést a korszerű e-learning lehetőséghez.

A Coedu Tudásháló rendszer legfőbb jellemzője, hogy az oktatási folyamat a valóságban létező tevékenységeket szimulálja, így a résztvevők a valós folyamatoknak megfelelően jól körülírt szereppel, jogokkal és „tevékenységekkel" rendelkeznek. A Coedu Tudásháló térben és időben nem behatárolt: a kurzusok bárhol és bármikor elérhetőek az interneten. A rendszer aszinkron, így a tanárok és diákok térben és időben egymástól függetlenül, mégis összehangoltan és kontroláltan tudnak együtt dolgozni. A tananyagok folyamatosan fejleszthetők, frissíthetők és szemben a hagyományos oktatással, nem limitált a felvehető tanulók száma sem. A web alapú oktatás személytelenségének ellensúlyozására a Coedu a tanítás és visszacsatolás egyénre szabásának lehetőségét kínálja, saját jogosultságkezelési rendszerrel és tananyagszerkesztő alkalmazással rendelkezik. Bár könnyen kezelhető, használata a tanulóktól nem kíván meg semmilyen különleges előképzettséget, a Coedu rendszer képes bonyolult oktatási folyamatokat szimulálni.

A Miskolci Egyetemmel kötött megállapodás a Coedu nemrégiben indult partnerprogramjának első jelentős állomása. A Coedu program, amely kezdetben a Mimóza saját munkatársainak oktatásában és képzésben szerzett tapasztalatok alapján jött létre, immár önálló szervezetté fejlődött, létrehozva egy olyan hatékony elektronikus oktatási módszert, amelynek segítségével a hagyományos és felnőttoktatásban részt vevők egységes, könnyen kezelhető tanulási rendszerhez juthatnak hozzá. A partnerprogram folytatásaként a közeli jövőben széles körű oktatási megállapodások születhetnek az ország más felsőoktatási intézményeivel is. A Mimóza tervei szerint az év végére a Coedu több tízezer hallgatót kapcsolhat be a távoktatás korszerű rendszerébe.