Novell BrainShare 2004

forrás Prim Online, 2004. március 24. 11:05
A Novell 20. alkalommal és közel 6000 résztvevővel megrendezett éves BrainShare konferenciája - mely az első azóta, hogy a cég vezető kereskedelmi Linux szállítóvá vált - nagy előrelépést mutat a Novell elkötelezettsége kapcsán a biztonságos, megbízható és nyílt vállalati platform létrehozása érdekében. A Novell számos újdonságot mutat be a rendezvényen, így a Novell Open Enterprise Servert, amely a Linux és NetWare teljesítményét egyesítve vonzó vállalati platformot kínál az ügyfeleknek; a legújabb ZENworks felügyeleti csomagot, amely nyílt béta fázisba érkezett; a Novell körvonalazza emellett a következő generációs személyazonosság-kezelési szolgáltatások ütemtervét, valamint új nyílt forráskódú ajánlatokat a Linux alapú rendszerfelügyelethez és fájlkezeléshez/tároláshoz. A BrainShare konferencián a Novell partnerek új ajánlatai is megjelentek. A több mint 50 támogató partnerrel - melyből 15 most először vesz részt a rendezvényen - a BrainShare 2004 erős iparági hátteret biztosít a Novell nyílt platformon alapuló megközelítésének támogatásához.

A Novell két új nyílt forráskódú kezdeményezést jelentett be a BrainShare konferencián. A Novell a vezető SUSE LINUX rendszerfelügyeleti eszközét, a YaST rendszert elérhetővé teszi nyílt forráskódú verzióban is, mely így ugródeszkaként szolgálhat a széles körű, több szállítót és több platformot felölelő rendszerfelügyeleti kezdeményezésekhez. A cég az elismert személyes fájlkezelő rendszerét, a Novell iFolder technológiát is átadja a nyílt forráskód közösségnek. Mindkét kezdeményezés segíti a jobb vállalati szintű megoldások Linux rendszerre történő kifejlesztését.

A Novell emellett bejelenti a ZENworks 6.5 nyílt béta verzióját is. Ez a rendszer a Novell díjnyertes erőforrás-kezelési ajánlatának legújabb verziója, melynek célja, hogy a cégek egy eszközzel felügyelhessék a különböző operációs rendszereket használó szerverekeit, asztali gépeiket és kéziszámítógépeiket. Az új verzió számos új képességgel rendelkezik a NetWare, Linux és Windows környezetek kezeléséhez, és integrált javítócsomag-kezelési szolgáltatásokkal segíti a nagyobb hálózati biztonság kialakítását. A Novell bemutatta a következő generációs Nsure és exteNd személyazonosság-kezelési szolgáltatások ütemtervét is, mely egy Eclipse nyílt forráskódú keretrendszer alapjaira épülő vizuális személyazonosság-integráló és konfiguráló eszközzel teszi egyszerűbbé a személyazonosságok kezelését.