Határtalan távlatok

, 1999. szeptember 16. 21:00
Valószínűleg senkit nem lep meg az a tény, hogy a távmunka elsőként az Egyesült Államokban terjedt el. A munkaszervezés korszerű formájának terjedésében ugyanis a technológiai fejlődés és a korszerű IT-megoldások alkalmazása kulcsszerepet játszik, ez pedig - mint tudjuk - leginkább a tengerentúlon jellemző. Napjainkra az USA-ban mintegy 15 millió távmunkást tartanak számon, de a növekedés szinte megállíthatatlan, amire a felsővezetésnek is oda kell figyelnie.
Ezzel már rá is tértünk következő témánkra, amelyben a vezetői kvalitásokat és a felsővezetők kiválasztásának szempontjait kutatjuk, majd a megkezdett szálat követve az informatikai szakemberek és menedzserek piacán nézünk körbe. Szót ejtünk olyan problémákról és lehetséges megoldásaikról, amelyekkel a rendszerváltást követően vezetőként és munkavállalóként egyaránt szembesültünk. Arra is keressük a választ, hogy vajon a túl gyorsan magas pozícióba kerülő, a lehetőségektől "elvakított" fiatalok és a vezetésből szinte egyik napról a másikra kiszorult középkorúak hogyan találhatják meg a helyes irányt, és dönthetnek hosszú távon is kamatozóan sorsukról. Ezt követően megvitatjuk az outsourcing menedzsmentet is érintő kérdéseit.

Végül megszólaltatjuk a másik oldalt, a menedzsereket is. Egy hölgy, majd egy úr, így illik. Rabe Ágnes mindössze fél éve kereskedelmi igazgató, de éppúgy korábbi tapasztalatait kamatoztatja, mint az 1998-as Év Menedzserének választott Fodor István, az Ericsson Magyarország Kft. vezérigazgatója.