Jóváhagyták a Magyar Telekom és a T-Mobile egyesülési szándékát

MTI Sajtóadatbank, 2005. november 8. 09:56
A Magyar Telekom Rt. közgyűlése jóváhagyta a Magyar Telekom és a T-Mobile Magyarország egyesülési szándékát - közölte a társaság.
A részvényesek szavazással döntöttek a T-Mobile Magyarország Rt. beolvadási szándékáról a Magyar Telekom Rt.-be - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben. Az egyesülést követően a Magyar Telekom Rt. működési formája változatlan marad.

A közlemény szerint a rendkívüli közgyűlésen Straub Elek elnök-vezérigazgató tartott tájékoztatót a tervezett egyesülés részleteiről és Pap László, a Felügyelő Bizottság elnöke ismertette a bizottság álláspontját. A közgyűlés döntése alapján az Igazgatóság 2005. szeptember 30-i fordulónappal elkészíti a Magyar Telekom Rt. jelenlegi, illetve a a beolvadás utáni vagyonmérleg- és vagyonleltár-tervezetét.

Az igazgatóság e dokumentumokat, az egyesülési szerződést és  a jogutód társaság alapszabályában végrehajtandó esetleges módosítások tervezetét a közgyűlés elé terjeszti. A közgyűlés elé terjesztik továbbá a jogutód Magyar Telekom Rt.-ben részvényesként részt venni nem kívánó személyekkel való elszámolás módjáról szóló tervezetet.

A Magyar Telekom igazgatósága október 6-án tett javaslatot a cég, illetve a T-Mobile Magyarország egyesülésére. Akkor az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM), több szakhatóság, illetve minisztérium is közölte, nem látják okát a jogügylet megakadályozásának.

A cég korábbi közlése szerint a cégbírósági bejegyzést követően a T-Mobile önálló márkaként és üzletágként működik tovább a Magyar Telekom Rt.-n belül. Az egyesülés a vállalatcsoport várakozásai szerint előnyöket hoz az ügyfeleknek, valamint pozitív hatást gyakorol a piacra és a versenyre. Az egyesülés elősegíti a Magyar Telekom Csoport hosszú távon is fenntartható értékteremtési lehetőségeinek kiaknázását, különös tekintettel az ügyfélbázis megtartására és fejlesztésére, a hatékonyság és a költségszintek optimalizálására, illetve az új innovatív technológiai lehetőségekből adódó előnyök kihasználására. Mindezeknek köszönhetően néhány éven belül a csoport pénzügyi teljesítménye jelentősen, akár évi több tízmilliárd forinttal is javulhat.

A Magyar Telekom szerint a két társaság összeolvadása az ügyfelek számára is kézzelfogható előnyökkel jár. Az egységes ügyfélkiszolgálás egyszerűbbé teszi az ügyfelek számára az ügyintézést, a vásárlást, a számlakezelést, a műszaki segítségkérést. Továbbá a vezetékes és mobil tevékenység harmonizációja új, integrált szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé.