Nyugat-Dunántúl: 75,1 százalékos szélessávú internet lefedettség

MTI Sajtóadatbank, 2006. május 4. 09:19
A szélessávú internet lefedettség 75,1 százalékot ért el a nyugat-dunántúli régióban a 2005 második felében elért 3 százalékos növekedésnek köszönhetően - közölte az Informatikai és Hírközlési Minisztérium. A közlemény kiemeli, hogy a térség mintegy egymillió lakosa közül több mint 750 ezer férhet hozzá a szélessávú internethez.
Az IHM összegzése szerint 2005. decemberében a 3.135 magyarországi település közül 1.773-ban volt elérhető szélessávú technológia, ez települési szinten 56,6 százalékos lefedettséget jelentett. Az ADSL szolgáltatást elérő települések száma 1.677 volt, a kábel-internetet elérő településeké pedig 414. Az ADSL központtal rendelkező településeken lakók száma összesen 9,084 millió, a 414 kábel-internet szolgáltatást elérő településé pedig 5,85 millió.

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium a szélessávú internet elterjedését különböző formákban segíti: a közösségi hozzáférési helyek egységes hálózata, az eMagyarország pontok kialakítása mellett szakportál létrehozásával, valamint áprilistól szélessáv-keresővel nyújt naprakész információt az országban elérhető szélessávú szolgáltatásokról.

A közlemény kitér arra, hogy az IHM szélessávú internetet népszerűsítő kamionja, az eMagyarország kamion az elmúlt hetekben az ország négy városában nyújtott alkalmat az érdeklődőknek a szélessávú internet lehetőségeinek megismerésére. Az eMagyarország kamion utolsó vidéki állomásaként a győri Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Fesztiválhoz csatlakozik az április 28-tól május 6-ig tartó fesztivál teljes idejére, és kínál ingyenes internetezési lehetőséget a látogatóknak.

Az eMagyarország kamion szélessávú internetkapcsolattal rendelkező, 16 számítógéppel és multimédiás eszközökkel felszerelt mozgó eMagyarország pont. A látássérültek számára a számítógépek speciális szoftverekkel vannak ellátva, a kezdő internetezőket pedig képzett szakember segíti az internettel való ismerkedésben - áll a közleményben.