Mi a közös a hídépítés, a gyógyszergyártás, a mobilszolgáltatás és a bankolás üzleti folyamataiban?

forrás Prim Online, 2006. május 23. 20:06
A PMI Budapest Magyar Tagozat, a Magyar Projektmenedzsment Szövetséggel és a HTE TIPIK Klubbal közös rendezvényt tartott, ahol a projektirodák működését és szerepét járták körbe a rendezvény előadói - illetve a címben feltett kérdésekre is választ kaptak a napokban megtartott konferencia résztvevői.
A múlt heti konferencia olyan kérdésekre kereste a választ, hogy vállalatoknak mikor érdemes projektirodát létrehozniuk, milyen üzleti előnyöket várhatnak ettől a szervezeti-szakmai megoldástól és milyen erőforrásigénnyel valósítható meg hatékonyan a projektiroda.

A rendezvényen mindazok hasznos információhoz juthattak, akik a vállalati innovációban, ügyfélkiszolgálásban kívánnak eredményességet, hatékonyságot és ezekkel együtt versenyképességet növelni, ugyanis a projekt irodák szolgáltatásaikkal ezt nagymértékben elősegítik. Ezt a felismerést erősítik a hazai és nemzetközi tapasztalatok, amik a konferencia bevezető előadásaiban szerepet kaptak. Példaként többek között olyan nagyszabású beruházások szerepeltek, mint a sydney olimpia, a Szuezi-csatorna vagy az olajfúró tornyok építési projektjei.

A rendezvény különböző iparágak (banki, gyógyszeripari, távközlési, építőipari) projektmenedzsment tapasztalatain keresztül igyekezett választ adni az aktuális kérdésekre. A felkért vitaindítókat Pierre Moccand, a Raiffeisen International Bank-Holding AG képviselője, Báthory Gábor, az Egis Rt. szakemere, a T-Mobile képviseletében Dietrich Anna, a K&H Központi Projekt Irodától Vincze András, a Hídépítő Rt.-től pedig Windisch László tartotta.

A projektmenedzsment meghatározó elemeit, eszközeit bemutató rendezvények szervezése 2003-ban indult. Az előző négy sikeres eseményen a projektmenedzsment támogató szoftvereit és módszertanait, a projekt menedzsment emberi és pénzügyi kihívásait mutatták e az előadók.