NetAcademia Ösztöndíj informatika szakos hallgatóknak

forrás Prim Online, 2006. október 30. 13:02
Az informatikus pálya iránt elhivatott ifjú tehetségek felkutatására és képzésére indít ösztöndíj programot a NetAcademia Oktatóközpont. A diplomaírás előtt álló egyetemisták és főiskolások részére meghirdetett pályázat nyerteseinek lehetőségük nyílik nemzetközi szakmai minősítések díjmentes megszerzésére, így a munkaerőpiacon is jobb esélyekkel indulhatnak.
A NetAcademia Oktatóközpont az elmúlt években is nagy figyelmet fordított a kiemelkedő eredményt elérő, informatikus pályára készülő fiatalok támogatására. Így idén immár második alkalommal támogatta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem által életre hívott „24 órás programozói verseny” első helyezettjeit. „Cégünk a hazai informatikai oktatás meghatározó szereplőjeként még aktívabb szerepet kíván vállalni a fiatal tehetségek gondozásában. Az elmúlt időszakban egyre több, még felsőoktatási intézménybe járó diák keresett meg bennünket, hogy munkába állás előtt nálunk szerezzen szakmai tapasztalatot. Ezért korábbi támogatási politikánkat keretbe foglalva úgy döntöttünk, hogy ösztöndíj programot dolgozunk ki” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezető igazgatója.

Növekvő munkaerőpiaci esélyek

A NetAcademia Ösztöndíjat pályázat útján nyerhetik el a diplomatéma-választás, illetve diplomaírás előtt álló, felsőoktatásban tanuló informatikus hallgatók. Az évente több alkalommal is meghirdetésre kerülő pályázat két fő témakörben – informatikai rendszerek fejlesztése (DEV), illetve üzemeltetése (ADMIN) – teremt lehetőséget a piaci igényeknek megfelelő szakmai továbbfejlődésre. Az ösztöndíjat elnyert hallgatók hozzáférnek az összesen több, mint 100 témakört lefedő oktatási anyagokhoz. A NetAcademia ezen kívül személyre szabott, egyenként 1,5 millió forint értékű informatikai képzéscsomagot biztosít számukra, ami lehetőség teremt az elismert nemzetközi – például Microsoft Certified Professional (MCP) – minősítések megszerezésére is. „A NetAcademia Ösztöndíj végzősei így a munkaerőpiacon is jobb esélyekkel indulhatnak” – mondta Fóti Marcell.

A program keretében az elméleti oktatáson túl gyakorlati tapasztalatokat is szereznek a hallgatók, méghozzá olyan - a diplomamunka témájaként is szolgáló – informatikai projektekben, melyek eredménye tényleges felhasználásra kerül. „A két témakörön belül több különböző fejlesztéshez, illetve üzemeltetéshez kapcsolódó projektet vihetnek végig az ösztöndíjasok, így biztosítva van a gyakorlati tapasztalatszerzést” – tette hozzá az ügyvezető.

A NetAcademia Ösztöndíj a felsőoktatási intézményektől független program, de az oktatóközpont szakmai együttműködésre törekszik az informatikai képzésben részt vevő egyetemekkel, illetve főiskolákkal. Az aktuális pályázati lehetőségekről a NetAcademia elektronikus hírlevél útján értesíti az érdeklődőket, melyre a www.netacademia.net/osztondij/ címen lehet feliratkozni, ahol a programról is bővebb információ található.