Innovációs bonbonok

forrás Prim Online, 2006. november 22. 18:08
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 2006. novemberében 14. alkalommal rendezte meg éves kongresszusát, a szakterület legnagyobb és legkiemelkedőbb hazai eseményét.
A kongresszus célja átfogó képet adni a beszerzési, ellátási, logisztikai, termelési és elosztási területek jelenlegi helyzetéről és jövőbeni fejlődési irányairól, valamint egy hagyományosan nagy rendezvény keretein belül összehozni a szakembereket, a különböző szintű vállalati vezetők és munkatársaik százait. A kongresszus központi témája a „legjobb gyakorlat” volt, amelyet minden szekció rendező elveként kívántak hangsúlyozni. A legfontosabb logisztikai szakterületek mellett teret adtak a logisztikai tevékenységekre erős hatást gyakorló szakmai területeknek is.

A kongresszus egyik arany fokozatú szponzora a Régens Zrt. volt, melynek képviseletében  Moksony Réka, a cég üzletfejlesztési üzletágvezetője tartott előadást stratégiai fejlesztések és elletási  láncok témakörben. „Jó gyakorlatként” mutatta be egy nemzetközi kutatás fejlesztési projekt eredményeként kifejlesztett business-to-business alkalmazást. 

Elmondása szerint a MaNeM - Manufacturing Network Manager szolgáltatásainak bevezetése jelentősen növeli a gyártó-beszállító kapcsolatrendszerben a teljes ellátási lánc működésének hatékonyságát.

Az előadás fókuszált a beszerzés, a rendeléskövetés és a beszállítói folyamatok ellenőrizhetőségének problémájára, olyan ellátási láncokban, melyben az üzleti kapcsolatokat működtető információk gyors és hatékony elérése az egész hálózat versenyképességét befolyásolja. A bemutatott integrációs platform egy közös informatikai felületen kapcsolja össze a gyártót és beszállítóit. Olyan szolgáltatásokat biztosít, amelyek jelentősen növelik az ellátási lánc működésének rugalmasságát és átláthatóságát.

A Régens Zrt. olyan lehetőségeket kínál a vállalatoknak, melyen keresztül mind partnerként, mind felhasználóként hozzáférhetnek a legújabb technológiákhoz és megoldásokhoz.

Moksony Réka fejlesztésük fő céljaként fogalmazta meg, hogy alkalmazási közelségbe hozzák a kutatás-fejlesztési projektek eredményeit, és nem mellékesen, rávilágítsanak az Európai kutatások eredményeinek közvetlen értékteremtő hasznosíthatóságára a vállalatok üzleti gyakorlatában.

Az előadás teljes anyaga letölthető