Informatikai és hírközlési szakállamtitkár kinevezését sürgeti az MDF

forrás Prim Online, 2007. december 16. 11:02

A Magyar Demokrata Fórum Informatikai Kabinetje nyílt levélben fordult Kákosy Csaba gazdasági és közlekedési miniszterhez, hogy 2008. január 1-jétől nevezzen ki informatikai és hírközlési szakállamtitkárt. A kabinet álláspontja szerint a digitális esélyegyenlőség megteremtésének, az európai unió által kezdeményezet e-integráció, e-befogadás, e-esélyegyenlőség (te is legyél benne) elnevezésű 2008-as kampány hazai megvalósulásának; a digitális szakadék csökkentésének érdekében a kinevezéssel nem lehet tovább várni.

A Magyar Demokrata Fórum 2002-ben üdvözölte az Informatikai és Hírközlési Minisztérium megalakulását, azonban már akkor is jelezte: elfogadhatatlannak tartja, hogy az új tárca nem kapja meg a telekommunikáció egészét, és a meghatározó feladatköröket indokolatlanul szétosztják. Hangsúlyozta, hogy ez a felelőtlen döntés nagy kockázatokkal jár, amelyet végül igazolt a 2002-2006 között eltelt négy év eredménytelensége is; a minisztérium a kellő hatáskörök hiányában nem tudott megfelelni feladatának. "Sajnálattal láttuk 2006-ban, hogy az új Gyurcsány-kormány továbbra sem mondott le az informatikai programok széttrancsírozásáról. A megszűnt Informatikai és Hírközlési Minisztérium jogutódja a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium lett, de a feladatok egy része továbbra is a MEH-ben maradt, így ismét nem alakult ki hatékony struktúra. Ennek köszönhetően a területet ma is a többfejűség és a döntésképtelenség jellemzi" - olvasható az MDF lapunkhoz eljuttatott közleményében.

A párt szerint Kóka János távozásával az új gazdasági és közlekedési miniszter, Kákosy Csaba végre lépéseket tehet a probléma megoldása érekében. Éppen ezért a Magyar Demokrata Fórum Informatikai Kabinetje nyílt levélben fordult a tárca új vezetőjéhez, amelyben arra kérte, hogy 2008. január 1-jétől nevezzen ki informatikai és hírközlési szakállamtitkárt. Az MDF szerint ugyanis a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium 2008-tól nem fantomizálhatja tovább az informatika területét, hiszen szervezetének megerősítésére, hatáskörének kibővítésére van szükség.

Az informatikai kabinet álláspontja szerint a szakállamtitkár kinevezésével mintegy három év alatt elérhető lenne az információs társadalom három alappillérének megszilárdítása: a megfelelő infrastruktúra kiépítése az internet használathoz, az irodai funkciók alkalmazásához szükséges ismeretek átadása milliók számára, illetve – és ma talán ez jelenti a legnagyobb kihívást – az igény felkeltése.