Tizenöt százalékos növekedést tervez SAP

MTI Sajtóadatbank, 2009. július 3. 08:05

Mintegy 15 százalékos árbevétel növekedést tervez az idén az SAP Magyarország, ami az első negyedéves számok alapján teljesülni is fog - mondta Ablonczy Balázs, a társaság ügyvezető igazgatója csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

Hozzátette, tavaly a bevétel 12,5 milliárd forint volt, ami gyakorlatilag megegyezik a 2007. évivel.

Az ügyvezető elmondta: jóllehet a vállalat az utolsó két évben gyengébben teljesített, stabil üzleti modellje hosszú távon is kiegyensúlyozottá teszi bevételét.

Az év elején hivatalába lépett új vezető egyik célja az, hogy az SAP leányvállalata a jelenleginél jobb pozíciókat foglaljon el a piacon, több új projektben vegyen részt, s növelje az új szoftver értékesítést és licenceladást. Ablonczy Balázs kifejtette: a kutatók a magyar vállalatirányítási szoftverlicenc piacot éves szinten 80 millió euróra becsülik, ám ebből az SAP csupán 10 százalék alatt részesül. Az ügyvezető ezt az arányt 13-14 százalékra szeretné növelni az idén.

Egy másik kitörési pontnak az ügyfélkapcsolat menedzsment megoldásokat (crm), harmadikként pedig a vállalati döntéshozást meggyorsító üzleti intelligencia területét, illetve az automatizált kontroll és a jogosultsági megoldásokat nevezte meg.

Az ügyvezető elmondta: míg az SAP korábban egyetlen állami megrendelést sem kapott, most két projektet is megnyert: egy kisebb megrendelést az Állami Autópályakezelőtől, egy nagyobbat, mintegy 2,5 milliárd forint értékűt pedig a Honvédelmi Minisztériumtól, ahol például a pénzügyi és a hr-rendszernek a verzióváltását valósítják meg.

A szoftvercég másik célcsoportja a kis- és közepes vállalatok..Ablonczy Zsolt ezzel kapcsolatban elmondta, a kkv-k ma még kevéssé használják a vállalatirányítási rendszereket, ezért ezen a területen 30 százalékos bevétel növekedést vár az idén. Az SAP Magyarországnak tavaly valamivel több mint 6 millió euró volt a szoftverlicenc bevétele, amelyet 2009-ben 10 millió euró fölé szeretne növelni.

Ablonczy Zsolt kifejtette, hogy a kkv-k éves szinten mintegy 50 millió eurót költenek szoftverlicencre, amiből az SAP csak 3 millió euróval részesül. Úgy vélte: lehet, hogy csökken a piac, de az SAP jó üzletpolitikával így is tudja növelni részesedését.