Díjazott az itbusiness

forrás Prim Online, 2009. szeptember 2. 13:03

Idén a Nemzeti Táncszínház adott otthont az itbusiness hagyományos szezonnyitó fogadásának. Az itbusiness leadership award díjat idén az Atigris Kft., a HP Magyarország Kft., az MKB Bank és az IDOM 2000 Konzulens Zrt. közös pályázata, az Informatika a látássérültekért Alapítvány, valamint a T-Systems érdemelte ki. Az év véleményformálója Charaf Hassan lett.

Az itbusiness szezonnyitó fogadásán adták át a magazin kiadója által életre hívott itbusiness leadership award díjat. Immár ötödik alkalommal talált gazdára ez az iparági elismerés. A jelek szerint az ict-piac elfogadta az itbusiness innovációs célkitűzéseit, s beérett a kiadó iparági felelőssége is: a zsűrinek idén 17 pályaműből kellett kiválasztania a nyerteseket.

A szerkesztőség ebben az évben is egy nyolctagú, független szakmai zsűrit kért fel a bírálatra. A zsűri tagjai voltak: Alföldi István, az NJSZT ügyvezető igazgatója; Braun Péter, az OTP Bank igazgatósági tagja, elnök-vezérigazgatói főtanácsadó; Klotz Tamás, az IVSZ főtitkára; Kroó Norbert, az MTA alelnöke; Pataki Dániel, az NHH elnöke; Pettkó András, országgyűlési képviselő; Sziebig Andrea, az itbusiness ügyvezető-főszerkesztője; Z. Karvalics László, a Szegedi Tudományegyetem Könyvtártudományi Tanszékének tanszékvezetője.

Az innovációs pályázatokat idén is négy kategóriában várta a szerkesztőség és a zsűri.
Lehetett pályázni kis- és közepes vállalatok, valamint nagyvállatok számára bevezetett projektekkel, illetve termékfejlesztésekkel.

A Projektfejlesztés – kis- és közepes vállalati kategória nyertese az Atigris Kft. lett az ATM Humánvezénylési rendszerrel.
A projekt elsődleges eredménye a folyamatok egységesítése és a felhasználói inhomogenitás ellensúlyozása révén megteremtett gyors és hatékony feladatkiosztás és -végzés, amely az egész szervezeti kultúrára jótékony hatással van. Az új rendszer adatbányászatával sokkal pontosabb a monitorozás és a visszacsatolás (új minőségű hatékonyságelemzésekkel) és további alrendszereket is „forradalmasítottak” (a béradatok importálhatóságával).

A Projektfejlesztés – nagyvállalati kategória díját a HP Magyarország Kft., az MKB Bank és az IDOM 2000 Konzulens Zrt. közös „Üzletre optimalizált szervezet – egységes fejlesztési folyamatirányítás” pályázata nyerte.
A győztes pályázati konzorcium a Magyar Kereskedelmi Bank folyamatirányítási rendszerét újítja meg. Munkájuk eredményeként létrejöhet egy olyan, optimalizált szervezet, amely az eddigieknél magasabb szinten képes kiszolgálni az üzleti tevékenységet.

A Termékfejlesztés – kis- és középvállalati kategória nyertese az Informatika a látássérültekért Alapítvány lett.
Az Informatika a látássérültekért Alapítvány BeLin (beszélő Linux) megoldása kreatív, társadalmi hasznossága nem kérdőjelezhető meg. Hozzájárul az informatika és a számítógép-használat minél szélesebb körű elterjedéséhez.

A Termékfejlesztés – nagyvállalati kategória díját a T-Systems Virtualoso szolgáltatása kapta. A virtualizálás világméretű terjedése és annak távközlésben megjelenő változata lehetőséget ad arra, hogy a korábban divatos gép-szoftver-alkalmazás sorrendet fordítsuk meg, és a felhasználó a számára fontos alkalmazásokra koncentráljon.

Idén egy pályázat részesült a zsűri különdíjában, amelyet a Clearvision nyújtott be. Az Airwall egy olyan szolgáltatáscsomag, amely érintés nélküli vezérléssel kezelt interaktív tartalomkezelést tesz lehetővé bármekkora méretben bármilyen fizikai felületen.

Az itbusiness 2007-ben írta ki első ízben Az év ict-véleményformálója díjat. A több mint ezer beérkezett szavazat többségét független szakemberek kapták, a nyertes az igen szoros versenyben Charaf Hassan lett: egy olyan ember, aki az egyetemről kikerülő friss diplomások ict-világlátására is óriási hatással van. Nagyon érdekes volt figyelemmel kísérni a szavazás alakulását. Néhány jelölt érdekében jól érzékelhetően szabályos kampányolás folyt, ami azt jelenti, hogy komoly súlya van a díjnak.