Fontos együttműködések aláírása az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán

forrás Prim Online, 2010. április 15. 13:16

Két új együttműködési megállapodás aláírására került sor 2010. április 15-én, az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán: az egyik vakok és gyengénlátók számára könnyíti meg a digitális írástudás készségeihez való hozzájutást; a másik pedig a hazánkban menedéket kapó külföldieknek biztosítja az ECDL bizonyítvány megszerzéséhez szükséges feltételek megteremtését.

A világszerte 150 országot és mára hazánkban 375 ezer, világszerte 10 millió vizsgázót számláló Európai Számítógép-használói Jogosítvány programért hazánkban felelős Neumann Társaság (NJSZT) célja az együttműködésekkel, hogy segítséget nyújtson azoknak, akik hátrányos helyzetük ellenére is tenni kívánnak életminőségük javításáért és a munkaerő-piacon való boldogulásukért. A tenni akarás napjainkban különösen fontos, hiszen az IDC legutóbbi kutatása szerint 2014-re a Magyarországon betölthető állások 92%-ához elengedhetetlen lesz a számítógép használata.

Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvánnyal közösen az NJSZT országos akadálymentesített képző- és vizsgaközpont-hálózat kiépítését tervezi; míg a MIGHELP – Migrants Help Magyarország Egyesületnek a bicskei menekülttáborban segít hivatalos ECDL vizsgaközpontot felállításában. A támogatásokat a konferencián együttműködési megállapodások aláírásával pecsételték meg.

Közhasznú programja keretében az NJSZT számos egyéb kezdeményezést is indított. Többek között 2009 elején számítógéptermet rendezett be a Semmelweis Egyetem 2. sz., Tűzoltó utcai Gyermekklinikáján, ahol azóta is heti rendszerességgel, önkéntes tanárokkal tart foglalkozásokat ezzel is elősegítve a rákos gyerekek gyógyulását. Az időskorúak megbecsüléseként harmadik éve segíti a belvárosi Vadász utcai nyugdíjas-ház Csombordi Kálmán számítógépes klubjának működését is rendszeres ingyenes képzéssel, tananyagokkal és konzultációval.

Az országos vizsgaközpont-fórumon a szakmai előadások után színpadi beszélgetés keretében bemutatkoztak a legidősebb és a legifjabb digitális írástudók is: „Erzsi nénik” (egyikük 94 éves is elmúlt), és „a srácok” (mindketten 10 éves ECDL-bizonyítványosok) a számítógép és az internet hasznáról beszélgettek, saját élményeiket osztották meg egymással és a több mint 300 fős közönséggel.