Agrár vállalkozásoknak fejleszt informatikai rendszert a Humansoft

forrás Prim Online, 2010. július 22. 13:46

Mezőgazdasági vállalkozások számára fejleszt uniós támogatással integrált informatikai rendszert a Humansoft Kft.; az Európai Unióban egyedülálló szoftver prototípusa 2012-re készülhet el - közölte Tóth Béla, a cég ügyvezető igazgatója Mórahalmon.

A komplex vállalatirányítási rendszer a termeléstől az értékesítésig összegyűjti azokat az adatokat, amelyek most még csak szigetszerűen léteznek, hatékonyabbá, tervezhetőbbé téve a vállalkozások működését - mondta a szakember a fejlesztés központi helyszínén tartott sajtótájékoztatón.

 Az informatikai rendszer prototípusa ötezer embernapnyi tanácsadói, mérnöki, fejlesztői munkával tizennyolc hónap alatt készülhet el - közölte az igazgató. Hozzátette: a cég a 430 millió forintos összköltségű fejlesztéshez 278 millió forint támogatást nyert a Gazdasági Operatív Program pályázatán.

 A rendszer többek között alkalmas lesz a vezetői döntések támogatásához szükséges naprakész adatszolgáltatásra, az előírásoknak megfelelő hivatalos beszámolók elkészítésére. Segíti a majd földbérleti szerződések, tulajdoni lapok nyilvántartását, rugalmas lekérdezésekkel lehetővé teszi a különféle támogatásokhoz szükséges kimutatások összeállítását - mondta Tóth Béla.

 A szakember hangsúlyozta, azzal hogy az informatikai rendszer átláthatóbbá teszi a mezőgazdasági vállalkozások termelési és gazdálkodási folyamatait, segíti a termékek nyomon követhetőségét, hozzájárulva ezzel az egyre fontosabbá váló élelmiszerbiztonság javításához.

 Az 1989-ben kanadai-magyar vegyesvállalatként létrejött Humansoft Kft. jelenleg a tőzsdén jegyzett Freesoft-csoport tagja. A 180 főt foglalkoztató, informatikai megoldásait döntően a hazai piacon értékesítő cég évi 6 milliárd forintos forgalmának 80 százaléka a versenyszektorból származik.

 Tóth Béla elmondta, a vállalkozás 2004-ben az uniós csatlakozás idején kezdett a mezőgazdasághoz kapcsolódó informatikai projekteken dolgozni. E munka során derült ki, hogy az agrárium területén működő hazai közép- és nagyvállalkozások informatikai ellátottsága rendkívül alacsony, majd egy kutatás nyomán az is világossá vált, hogy nincs a piacon olyan integrált vállalatirányítási rendszer, amely megfelelne a mezőgazdasági cégek speciális igényeinek.