A tanulmányt bemutató sajtótájékoztatón Budafoki Róbert, a Cisco magyarországi vezető menedzsere elmondta, hogy csak akkor záródhat az olló a kereslet és a kínálat között, ha az IT-szakemberek versenyképes jövedelemhez jutnak, s az oktatási intézmények és a piaci szereplők között szorosabb kapcsolat alakul ki annak érdekében, hogy több szakembert képezzenek az országban.
Budafoki Róbert közölte, azért is van egyre több szakemberre igény, mert nagyon sok külföldi IT-vállalat települt Magyarországra, s eközben a magyarországi cégek, intézmények és államigazgatási szervezetek is egyre több ilyen szakembert alkalmaznak.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az IT-szakemberhiány világszintű probléma, hiszen évente 26 százalékkal nő irántuk a kereslet, miközben a kínálat csak 16 százalékkal bővül. Németországban például egyes becslések szerint 30 ezerre tehető az IT-szakemberek hiánya, s ezt elsősorban külföldről próbálják pótolni.
Budafoki Róbert kifejtette, hogy a Cisco Magyarországon is lépéseket tett annak érdekében, hogy hálózati és egyéb IT-szakembereket képezzen. Magyarországon is több lokális és regionális akadémiát működtet, s ezeknek a számát már az idén bővíteni szeretné.
A Carnation Consulting tanulmánya egyértelműen kimutatta, hogy a magyar felsőoktatás, illetve a diplomát adó oktatási intézmények középtávon sem lesznek képesek lépést tartani az iparág szakemberszükségletével, különösen a telekommunikációs, a pénzügyi, valamint az internethez kapcsolódó szolgáltatóágazatokban, a kutatás-fejlesztési központokban, valamint a kis- és középvállalati szegmensben alakul ki komoly szakemberhiány akkor, ha nem változtatnak a jelenlegi képzési metóduson.