Rugalmas adatkezelés a Fujitsu új Eternus DX tárolóival

forrás Prim Online, 2011. augusztus 5. 10:03

A Fujitsu második generációs ETERNUS DX, azaz ETERNUS DX S2 lemezes tárolórendszerei 2011 nyarától kaphatók az üzletekben, tovább bővítve a vállalat korlátlan adatkapacitás-bővítést és adatbiztonságot nyújtó „rugalmas adatszéf” koncepcióját.

A kritikus adattömeg bővülésének kezelése jelenti az egyik legnagyobb kihívást a szervezetek számára a digitális korszakban. Mivel mára az adat vált a legfőbb üzleti értékké, fontos, hogy a tárolóinfrastruktúra lépést tudjon tartani a fejlődéssel. A rugalmas adatszéf koncepció jegyében a Fujitsu úgy fejlesztette tovább az ETERNUS tárolórendszereket, hogy képesek legyenek kezelni a digitális társadalomra jellemző gyors ütemű és gyakran váratlan adatmennyiség-növekedést.

A Fujitsu azt is garantálja a ügyfeleinek, hogy a lemezes tárolórendszerük a lehető legmagasabb szinten kielégíti az üzletmenet-folytonosság és az adatintegritás követelményeit, és ezzel párhuzamosan megszünteti a teljesítmény és a sávszélesség szűk keresztmetszeteit. Lényeges, hogy az ETERNUS rendszerek energiahatékonyabbak, minimális helyet igényelnek, egyszerűsítik az üzemetetést, miközben a jövőbeni kapacitásbővítést is rugalmasan támogatják.

Az új generáció leglényegesebb jellemzője a rugalmas adatkezelés. Az új ETERNUS SF szoftverrel megvalósított egységes felügyelet a teljes ETERNUS DX lemezes tárolócsaládra kiterjed. A család modelljeinek rugalmas ötvözése vagy cseréje minimális költséggel megoldható. A leggyorsabb lemezes tárolórendszer most még nagyobb kapacitást és I/O teljesítményt nyújt a jövőbeni igényeket kielégítő, rugalmas skálázás támogatására. A zöld funkciók mérséklik az áramfogyasztást és a helyigényt, ugyanakkor lehetővé teszik az új rendszerek integrálását a már amúgy is zsúfolt adatközponti környezetbe. A virtualizációs szabványok támogatása és integrálása révén a tárolók a legújabb szerverkörnyezetekbe is beilleszthetők.


A bevált nagyvállalati adatbiztonsági képességek kisebb vállalatoknál is megfizethető áron tartják fenn az üzletmenet folytonosságát. A beépített adatintegritásnak (pl. a hardverhibák proaktív észlelése és megszüntetése, rendszerek keresztellenőrzése) köszönhetően az adatbiztonság garantált. A rendszerarchitektúrába épített titkosítási technológiák még a rendszer élettartamának végén is megvédik a kényes adatokat az illetéktelen hozzáféréssel szemben (pl. újrahasznosítás esetén).