Látszatintézkedések vagy valós biztonság

forrás Prim Online, 2011. szeptember 22. 17:37

A KÜRT több mint 10 éves kockázatmenedzsment projekttapasztalattal a háta mögött, hazai és nemzetközi ügyféligények alapján fejlesztette ki a SeCube kockázatmenedzsment szoftvert. A fejlesztés során integrálásra kerültek a KÜRT és a Pannon Egyetem hosszú múltra visszatekintő közös kutatói együttműködésének eredményei.

A KÜRT 2001 óta működik együtt szorosan a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karával K+F projektekben. Az együttműködés egyik területe a gráf-elmélet segítségével megvalósítható üzleti folyamatmodellezés és –optimalizálás. Az egyetemen kifejlesztett P-gráf keretrendszer nemzetközi díjat nyert, és 2005 óta tankönyvi anyag az Egyesült Államokban. A módszertan alkalmazásával a bonyolult, sokváltozós kapcsolati mátrixokból is gyorsan lehet gyakorlatilag tetszőleges számú alternatív megoldást kinyerni, a döntéshozók számára használható, számszerűsített eredményekre alapozva.

A KÜRT Zrt. a 90-es évek vége óta kutatja a vállalatok üzleti folyamatait fenyegető kockázatok csökkentésének, kezelésének módszereit. Az évek során a KÜRT-nél kikristályosodott kockázatkezelési módszertan alkalmazása során egyre nagyobb igény mutatkozott a pontos és a döntéshozók számára releváns eredményeket szolgáltató módszerek és eljárások iránt. Már az egyszerűbb felépítésű szervezet esetén is olyan bonyolult kapcsolati mátrixot kell kezelni, ami kézi módszerekkel nem kivitelezhető, így egyértelműen megmutatkozott az igény a kockázatmenedzsment szoftveres támogatására.

Mivel a piacon található, hasonló célú szoftver megoldások között nem volt olyan, amely a KÜRT módszertani és szakmai elvárásainak megfelelt volna, így a társaság saját szoftvert fejlesztett erre a célra. A SeCube Information Security Management System fejlesztésében integrálták a gráf-elméleten alapuló folyamatmodellezést és –optimalizálást, valamint a projektekben tapasztalt ügyféligényeket. A kockázatelemzési, üzletmenet-folytonossági (BCP) és katasztrófahelyzet utáni helyreállítási (DRP) folyamatokat támogató keretrendszer nagy komplexitású szervezetek esetén is gyors és hatékony támogatást nyújt a kockázatmenedzsment feladatok ellátásában.