Bookline: Ha nyár, akkor szórakozás

forrás Prim Online, 2012. július 8. 10:24

A nyár a kikapcsolódásé, a szórakozásé. Ezt már abból is érezhetjük, hogy az újonnan megjelent könyvek közt a kalandos olvasmányok, a könnyed szerelmi történetek, a mesék és a fantasy-k vették át a vezető szerepet. Júniusban számos magyar szerző regénye szerepel a Top 50 mezőnyében.

Nyár elejére itthon is tetőzött a Trónok harca-láz. A népszerű sorozat alapjául szolgáló Tűz és jég dala című fantasy ötödik kötete, George R. R. Martin Sárkányok tánca című regénye az elmúlt időszakban határozottan lépett előre a toplistán. Júniusban már az első helyen nyitott, a ciklus korábbi, négy kötete pedig szintén szerepel a legkeresettebb ötven kiadvány között.

A harcosok, hősök, sárkányok után júniusban az érzelmek kapták a főszerepet. Fejős Éva legújabb romantikus regénye, a Karibi nyár a toplista második helyén végzett. A harmadik helyet a kultikus világsiker, E.L James A szürke ötven árnyalata című regénye szerezte meg, ami azért is nagy siker, mert a hónap végén jelent meg.

Magyar szerzőkből, szövevényes történetekből, tündérekből, varázslókból  ebben a hónapban sem volt hiány. Vavyan Fable a Barbárság tengere című fantasy regénye a hatodik helyre került, megelőzve Fábián Janka Lotti öröksége című családregényét. A listán aktuális, hazai közérzetről írt, nyelvi bravúrokban gazdag álmesék következnek, Parti Nagy Lajos Fülkefor és vidéke - Magyar mesék című gyűjteménye. Ha már elérkeztünk a mesékhez, Berg Judit kedvelt csavargójának, Rumininek a legújabb kalandjai, Bartos Erika Bogyó és Babóca sorozatának új meséje és a már klasszikusnak számító Boribon sorozat 11. kötete, a Boribon házikója is népszerű olvasmány volt.

Szerencsére még folytathatjuk a magyar írók névsorát. Leslie L. Lawrence Álmaim asszonya - Mogyoróallergia című kalandregénye, Kondor Vilmos Gordon Zsigmond-sorozatának befejező része, a Budapest novemberben is szerepelt a listán. Andrassew Iván megosztó dokumentumkötete, a Ne vígy minket a kísértésbe iránt szintén sokan érdeklődtek, ahogyan a Könyvhéten megjelent Spiró György Magtár című kötete iránt is.

Amíg a májusi toplistát Szabó Győző vezette Toxikoma című önvallomásával, addig a következő hónapban a tizenharmadik helyet szerezte meg magának. Általánosságban elmondható, hogy a kalandregények, fikciós történetek ebben a hónapban jóval népszerűbbek voltak, mint az életmód  témában írt könyvek. Az egészséges életmódot ebben a hónapban Dr. Pierre Dukan A Dukan-diéta című összefoglalása és  Szendi Gábor legújabb, D-vitaminról írt tanulmánya képviselte.