Okos szemüvegen dolgozik a Samsung?

Farkas Norman, 2013. november 9. 14:43

Google Glass 2.0

A dél-koreai gyártó 2014-ben, a Galaxy Gear 2-vel egy időben dobhatja piacra első virtuális szemüvegét, mely a Google Glass elvén működik majd.

Egyre többet hallani az utóbbi időben a viselhető eszközök közelgő térnyeréséről, ami nem meglepő, hiszen ezek a kütyük gondoskodhatnak arról, hogy kényelmesen elérjük okostelefonunk funkcióit – ami egyre fontosabbá válik, hiszen a mobil készülékek mérete egyre csak növekszik. Jelenleg nem olyan széles a kínálat ezekből a masinákból, de a hírek szerint több vállalat (pl.: Microsoft, LG) is nagy erőkkel dolgozik, hogy mielőbb csatasorba állíthassa saját okos kiegészítőjét.

 

A Samsung máris jelen van a piacon egy okos karórával (Galaxye Gear), de a friss infók szerint a virtuális szemüvegek frontján is képviselni szeretné magát a közeljövőben. Kwon Oh-Hyun, a gyártó vezérigazgatója korábban elmondta, hogy 2014-ben számos viselhető kiegészítővel rukkolnak majd elő, a Wall Street Journal pedig úgy hiszi, egy a Google Glass elvén működő okos szemüveg is bekerül a portfólióba, mely a Galaxy Gear utódjával egy időben lepleződhet le.

 

Google Glass 2.0

 

[Forrás: Übergizmo]

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05