Bill Gates: 2035-re nem lesznek szegény országok

Czipperer Dia, 2014. január 23. 09:45

A Microsoft társalapítója, Bill Gates hisz abban, hogy 2035-re nem nagyon lesznek már szegény országok. Ő hisz a fejlődés lehetőségében, szerinte az innovációknak köszönhetően húsz év múlva minden megváltozhat.

A Bill & Melinda Gates Alapítvány éves levele szerint az innovációknak, új vakcináknak, valamint a digitális forradalomnak köszönhetően a jövőben nem igazán beszélhetünk már szegény országokról. 2035-re, amit ma szegénynek tekintünk, az alsó-közép vagy felsőbb kategóriába emelkedhet majd.

 

Ebben a jelentésben azt a három mítoszt is próbálják eloszlatni, amely a szegény országokkal kapcsolatban él az emberekben. Ide tartozik az, hogy a szegény országok mindig is szegények maradnak, külföldi segítségre szorulnak, valamint az életmentés a populáció túlnépesedéséhez vezet.

 

Az első már önmagában sem állja meg a helyét, hiszen szociológiai kutatások bizonyítják, hogy a szegénység életciklus-jelenség. Ahogy egy embernél, úgy egy országgal kapcsolatban is beszélhetünk erről.

 

A Világbank definíciója szerint szegénynek számít az az ország, amely egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelme 1035 dollár vagy annál kevesebb. Jelenleg 36 ország esik ebbe a kategóriába.

 

Gates realista, és szerinte minden országban elérhető valamilyen változás 2035-re. Azt is hozzátette, hogy a fejlődés háború, politikai tényező vagy földrajzi jelenségek gátolhatja, de mindig vannak jó példák, melyekből csak tanulni kell.

 

Sokan a segélyezést pazarlásnak tartják, hiszen Amerikában előforduló jelenség, hogy ez kevésbé ösztönzi az embereket a munkavállalásra, ám Gates szerint ez egy „fantasztikus befektetés”, ez teremti meg a hosszú távú gazdasági fejlődés lehetőségét.

 

 

Forrás: Techspot.com

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05