Pénzküldés telefonról telefonra

Az Erste Bank mobilfizetési megoldása egyedülálló hazánkban

Czipperer Dia, 2014. március 13. 11:12

A Cellum fejlesztette az Erste Bank új mobilfizetési szolgáltatását, mellyel hazánkban elsőként telefonról telefonra tudunk pénzt utalni, méghozzá biztonságosan. Az Erste MobilePay névre hallgató megoldáshoz az sem szükséges, hogy a címzett rendelkezzen ehhez szükséges alkalmazással.

Már elérhető Magyarországon az Erste Bank új szolgáltatása az ügyfelek számára, a MobilePay megoldás. Később több olyan ország is csatlakozik a sorba, ahol az Erste jelen van a piacon. A tendert még tavaly írták ki, és indiai és amerikai fejlesztőcsapatokkal versenyezve végül a magyar Cellum Csoport kapta a megbízást.

 

A szolgáltatás immáron használatra kész, segítségével pedig egyik mobiltelefonról a másikra küldhetnek az ügyfelek biztonságos úton pénzt. A megoldás egyelőre Android és iOS rendszerű készülékekre érhető el, még nem tudni, tervezik-e további operációs rendszerek bevonását.

 

Mire jó?

 

Az alkalmazás segítségével telefonról intézhetik az ügyfelek fontos pénzügyeiket, mint például az egyenleg feltöltése, illetve a számlák befizetése, autópálya-matrica vásárlása. Az új MobilePay szolgáltatás pedig mindemellett a telefonról telefonra való pénzküldést is lehetővé teszi, és ehhez csak a küldőnek kell az applikációval rendelkeznie a telefonján.

 

A biztonság is kulcsfontosságú. Sokan az e-bankos illetve netes fizetésekben sem bíznak meg eléggé, egy ilyen megoldás pedig pláne kételyeket ébreszthet. Erről a kérdésről is a Cellum rendszere gondoskodik: a szolgáltatásnál az évek óta hibamentesen működő „eltört titok” technológiát alkalmazzák.

 

Hogyan működik pontosan?

 

A számlabefizetés sokkal egyszerűbb és időtakarékosabb lehet, ha ezt az opciót válasszuk. Elég kiválasztani, milyen típusú csekkünk van, majd a fényképezőgép ikon segítségével be lehet szkennelni az adott csekket. Előfordulhat, hogy a rendszer ez alapján nem ismer fel bizonyos adatokat (ez fényképezőtől is függ), ilyenkor be lehet írni ezeket az adott mezőbe.

 

A pénzküldéshez pedig nem kell megadni mást, mint a címzett telefonszámát. Ha az illetőnek is van MobilePay alkalmazás telefonját, kiválaszthatja, hova szeretné az utalt összeget kapni, amiről a rendszer automatikusan értesíti, ha pedig nem rendelkezik ilyennel, SMS értesítés érkezik a készülékére.

 

Egyebek mellett GPS segítségével is parkolhatunk is autónkkal, ugyanis miután engedélyeztük a helymeghatározást, a rendszer automatikusan felismeri, a telefonkészülék melyik parkolási zónában tartózkodik. Ha esetleg nincs GPS-jel, a zónakódot manuálisan is meg lehet adni.

 

 

 

A szolgáltatásokról bővebben az Erste MobilePay oldalán lehet tájékozódni, az appok pedig letölthetők az AppStore-ból és a Google Play áruházból.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Több százezernyi forintnyi érték lapul az otthonainkban

Ha valakinek hirtelen nagyobb összegre van szüksége, akkor érdemes szétnéznie a lakásban, mielőtt a bankba rohanna hitelért. A fenntarthatóság jegyében ma már szinte azonnal készpénzzé tehetjük a nem használt eszközeinket, amivel nemcsak a családi kasszának teszünk jót, hanem a környezetnek is. Egy-egy fiókban vagy szekrényben lapuló mobiltelefon, laptop, tablet, esetleg fényképezőgép ára a több százezer forintot is elérheti ugyanis még használtan is.

2024. március 18. 19:21

Spinoff Extra: topvezetőktől tanulhatnak a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen

A Spinoff Klub a győri Széchenyi István Egyetem nagy sikerű közösségépítő, innovációgazdasági programsorozata, amelyen meghívott előadók panelbeszélgetés keretében tárgyalják meg a legfrissebb technológiai trendek üzleti vonatkozásait. A mostani félévtől a brand újabb rendezvénnyel bővül: a Spinoff Extra során sikeres topmenedzserekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők – elsőként, március 20-án, szerdán dr. Szászi István, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója lesz a vendég.

2024. március 18. 14:37

Az ABB segíti a Feröer-szigetek zöld energiára való átállását

Az ABB folytatja együttműködését a SEV-vel, a Feröer-szigetek fő villamosenergia-termelőjével és -elosztójával. Az együttműködés keretében az ABB innovatív szinkronkompenzátor (SC) technológiát szállít, amellyel javítható az villamosenergia-hálózat stabilitása, ami napjainkban egyre nagyobb jelentőséggel bír, mivel a szigeteken fokozatosan leállítják a fosszilis tüzelésű erőműveket, és megújuló energiaforrásokon alapuló áramtermelésre állnak át. A legújabb fejlesztés keretében a harmadik SC-egységet az északkeleti Borðoy szigetén telepítik, ahol ez a berendezés mintegy 5000 ember helyi áramellátását fogja javítani.

2024. március 18. 12:59

Együtt száguld az autóipar és az SAP a digitális jövő felé

Figyelemre méltóan gyors változásoknak lehetünk tanúi manapság az autóiparban – gondoljunk akár a vezetéstámogató rendszerekre, az elektrifikációra vagy az újrafelhasználásra. Átalakulnak a vásárlási szokások is, az autószalonok helyett egyre többen vesznek járművet online. A generatív mesterséges intelligencia pedig várhatóan még több változást kényszerít ki. Az iparág saját versenyképességének fenntartásáért nagy figyelmet fordít a digitalizációra. 

2024. március 18. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05

Magyar fejlesztők programján ámul a világ: Már nem csak tanul, teremt is a magyar MI

2024. február 27. 20:28

Magyar siker a bahreini Forma 1-en

2024. február 21. 16:15