Telenor Okostelefon Akadémia: Internet of things – a gépek lázadása?

Az Okostelefon Akadémia előadói erre adnak választ szeptember 17-én

forrás: Prím Online, 2014. szeptember 16. 08:46

Mi a „tárgyak internete” és hogyan befolyásolja mindennapi életünket? Egyre több eszköz csatlakozik az internetre, hogy okostelefonokkal vagy más gépekkel kommunikálva az emberek kényelmét segítse elő, munkájuk hatékonyságán javítson. Egy okosotthon víziója.

Az internetre csatlakoztatott tárgyak száma már évekkel ezelőtt meghaladta az internetes kapcsolattal rendelkező emberekét. A Berg Insight adatai szerint Észak-Amerikában és Európában 2012-ben összesen 4,56 millió „okosotthon”, azaz internetre kapcsolódó eszközökkel felszerelt háztartás volt. A jóslatok szerint 2017-re a két kontinensen együttesen már 36 millió intelligens ház és lakás lesz. A teljesen automatizált intelligens otthonok képesek feltérképezni a lakók szokásait, ez alapján pedig megbecsülni és kielégíteni a várható igényeiket. Egyes előrejelzések szerint 2020-ra mintegy 26 milliárd eszköz lesz a tárgyak internetének része, tömeges lakossági felhasználásban elsősorban az okosotthonok és a csatlakoztatott járművek elterjedése várható.

A tárgyak internete, az okosotthonok jelene és jövője lesz a Telenor Okostelefon Akadémia központi témája szeptember 17-én a Millenáris D épületében. A látogatók számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

 



Az Okostelefon Akadémia programja részletesebben:

A nyitóelőadásban Dojcsák Dániel, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) tartalom igazgatója nyitóelőadásában az „Internet of things” (IoT) téma tágabb értelmezését, kezdetét és jelenét mutatja be, illetve felvázol egy, a jelenleg ismert trendek alapján valószínűsíthető jövőképet is. Lőwy András, a bluetooth-os okosizzót fejlesztő BlueBulb munkatársa az otthonok automatizálásának lehetőségeit fejti ki, és azt, hogy ebben milyen szerepe van az okostelefonoknak. Az Egyetemes Tervezés Információs és Kutatóközpont (ETIKK) szakembere, Földesi Erzsébet pedig elmondja, hogy az az egyetemes tervezés szellemében tervezett, alapvetően fogyatékkal élőknek szóló eszközök, hogyan könnyítik meg mindannyiunk életét. Az ősz legnagyobb technológiai eseményéről, a szeptember elején megrendezett berlini IFA kiállításról a Mobilaréna csapata tart interaktív beszámolót. Előadásuk fókuszában a kiállítás legizgalmasabb mobilos és smart home újdonságai állnak.

Az Okostelefon Akadémia Expo területén a legnagyobb készülékgyártók, az Alcatel, az LG, a Microsoft és a Nokia, a Samsung, a Sony és a ZTE mellett többek között a BlueBulb, a FreeDee printing, az iExpert, az MTA SZTAKI és a Loxvill okosotthon-megoldásaival ismerkedhetnek meg a látogatók. A vendégek a helyszínen kipróbálható masszázsfotelekben töltődhetnek fel a rendezvény ideje alatt.

Az Okostelefon Akadémia rendezvénysorozattal a Telenor célja, hogy az egyre bővülő okostelefon-felhasználói kör számára releváns, előremutató és izgalmas témákat, felhasználási területeket mutasson be. Ennek megfelelően az események témáihoz kapcsolódó szakterületek elismert szakembereit hívja meg előadónak, bemutatkozási lehetőséget biztosít hazai fejlesztőcsapatok számára és alkalmat kínál a vendégeknek, hogy kérdéseiket, észrevételeiket közvetlenül a szakemberekkel is megvitathassák.

A rendezvény ingyenesen látogatható, de regisztrációhoz kötött. További részletek: https://www.facebook.com/events/690524254363073/

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05