Stratégiai megállapodást kötött Magyarország Kormánya és az EPAM

365 munkavállalót vesz fel 2018-ig a szoftverfejlesztő cég Debrecenben és Szegeden

forrás: Prím Online, 2016. július 12. 08:31

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá Magyarország Kormánya, valamint az egyik legnagyobb magyarországi szoftverfejlesztő cég, az EPAM Systems Kft. 

A megállapodásnak köszönhetően 2018 végéig jelenlegi 1500 dolgozója mellé további 365 embert vesz fel az EPAM Debrecenben és Szegeden. A cég és a kormány együttműködik kutatás-fejlesztésben és gyártásfejlesztésben is.

 

Az amerikai központú és tulajdonú EPAM Systems a világ vezető szoftverfejlesztőinek egyike. A New York-i Értéktőzsdén jegyzett, 1993-ban alapított cég közel 1 milliárd dollár árbevételt ért el 2015-ben, egy év alatt 25 százalékot növekedve. Az EPAM a leggyorsabban fejlődő technológiai cégek közé tartozik. 

 

Négy kontinensen, 25 országban vannak képviseletei, többek között az Egyesült Államokban, Kanadában, Nagy-Britanniában, Németországban, Svédországban, Hollandiában, Svájcban, Szingapúrban, Kínában, Belorussziában, Oroszországban és Magyarországon.

 

Az EPAM Magyarországon több mint 10 éve van jelen. Budapesten, Debrecenben és Szegeden több mint 1500 embernek ad munkát. Ezzel a legnagyobb magyarországi szoftverfejlesztő cég. A magyarországi vállalat irányítja a kelet-közép európai társaságokat, leányvállalatokat is. Éves árbevétele 15 milliárd forint, adózás előtti eredménye mintegy 1 milliárd forint. Főképpen a pénzügyi szolgáltatásokban, az utazásban és vendéglátóiparban, a kiskereskedelemben, a médiában és szórakoztatásban és az egészségügyben találkozhatnak az emberek a cég által fejlesztett digitális megoldásokkal – úgy, hogy nem is tudják, hogy ezeket valójában az EPAM készítette.

 

A stratégiai megállapodás célja, hogy intenzíven hozzájáruljon a felek már eddig is jól működő gazdasági kapcsolatainak és együttműködésének megőrzéséhez és további ápolásához.

 

A kooperáció legfontosabb területe a gyártásfejlesztés, a kutatás-fejlesztés, a képzési együttműködés és támogatás, valamint a beszállítói tevékenység.

 

 

„A Magyarország Kormányával kötött stratégiai együttműködési megállapodásnak köszönhetően 2018 végéig további 365 embert vesz fel az EPAM Magyarország Debrecenben és Szegeden” – jelentette be a megállapodás sajtónyilvános aláírásán Vinkó Bence, az EPAM Systems Kft. ügyvezető igazgatója. Kifejezte szándékát arra is, hogy a cég magyarországi beruházásait folyamatosan és fokozatosan bővítse, és a Magyarországról nyújtott szolgáltatásai exportját évről évre növelje. Azt a lehetőséget is megvizsgálják, hogy a cég a jövőben kutatási-fejlesztési, illetve innovációs tevékenységet végezzen a magyar oktatási intézmények és kutatóközpontok bevonásával.

 

Az EPAM Magyarország a megállapodás értelmében 2018 végéig Debrecenben és Szegeden 365 főt vesz fel, összesen mintegy 11 millió eurós munkahelyteremtési célú beruházással. Ehhez egyedi kormánydöntés következtében vissza nem térítendő támogatást is kap.

 

A Magyar Kormány a hatályos jogszabályokkal összhangban támogatja az EPAM Systems Kft. magyarországi beruházásait, elősegíti a Magyarországról nyújtott szolgáltatásai exportját, valamint támogatja a vállalat alkalmazottainak képzését.

 

Dr. Papp László, Debrecen polgármestere a megállapodás kapcsán kiemelte: Debrecen 2016-ban már 1300 új munkahelyet és 50 milliárd forint értékű beruházást jelenthetett be. Az EPAM kiemelten fontos partnere az önkormányzatnak, ezt ősszel stratégiai megállapodás aláírásával kívánja tovább mélyíteni a polgármester.

 

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hangsúlyozta: új munkahelyek nélkül nincs gazdasági fejlődés. „Az infokommunikációs szektor 1000 milliárd forint termelési értéket produkált 2015-ben, és több mint 200 000 főt foglalkoztat. A szektor beruházásai, a magas hozzáadott értékkel járó beruházások a jelenlegi 7 éves Európai Uniós fejlesztési időszakban kiemelt fontosságúak” – fogalmazott Szijjártó Péter. Hozzátette: az EPAM a 11. amerikai cég, amellyel stratégiai megállapodást köt a kormány, ugyanennyi német vállalattal írtak alá eddig hasonló egyezményt.

 

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05