Kezesbárány-felhő: OpenStack megoldások bevezetése egyszerűbben

forrás: Prím Online, 2017. június 9. 07:40

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a nyílt forráskódú SUSE OpenStack Cloud Monitoring megoldás, amelynek segítségével könnyebben monitorozható és felügyelhető a nagyvállalati OpenStack felhőkörnyezetek és -szolgáltatások műszaki állapota, illetve teljesítménye. 

Az OpenStack Monasca projektre épülő eszköz fokozott megbízhatóságot, teljesítményt és magas szolgáltatási szintet nyújt az OpenStack szoftverekhez, továbbá a felhőmegoldások megfigyelésének és elemzésének automatizálásával, illetve előkonfigurálásával a költségeket is csökkenti. 

 

Amint azt Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője ismertette a tegnap megrendezett OpenStack Days Budapest konferencián, a SUSE felmérése szerint a vállalatok komolyan érdeklődnek a nyílt forráskódú privátfelhő-megoldások iránt: 90 százalékuk már legalább egy ilyen platformot alkalmaz, és 96 százalékuk belátja, hogy üzleti előnnyel jár a nyílt forráskódú privát felhők használata. A bevezetés során ugyanakkor többen problémákba ütköznek, 65 százalékuk egyenesen nehézkesnek találja a telepítési folyamatot. A SUSE egyik legfontosabb célja, hogy szakértői támogatással és dedikált megoldásokkal megkönnyítse a nyílt forráskódú megoldások használatát a vállalatok számára. Ennek a törekvésnek egy újabb terméke a SUSE OpenStack Cloud Monitoring.

 

„Ha az ügyfelek elkezdik összetett termelési folyamatokra is igénybe venni a privátfelhő-környezeteket, rengeteg komplex, ám hasznos monitoring- és naplóadat keletkezik az OpenStack rendszerekben, ezért szükségük lesz megfelelő üzemeltetési eszközökre.  A nyílt forráskódú, teljes körűen skálázható Monasca projektnek köszönhetően a nagyvállalati felhasználók egyszerűbben kezelhetik ezeket az adatokat, ezáltal hatékonyabban működtethetik rendszereiket” – foglalta össze Hargitai Zsolt.

 

A SUSE OpenStack Cloud Monitoring főbb jellemzői:

  • Egyetlen, nagy teljesítményű irányítópultot kínál a komplex, osztott OpenStack privátfelhő-környezetek összes felügyeleti folyamatához, beleértve a monitorozást, nyomon követést és optimalizálást. 
  • Segít a problémák korai azonosításában az OpenStack események, naplók és mérőszámok feldolgozásával, fejlett grafikus kereséssel, valamint a korábbi adatok elemzésével. 
  • Gazdaságos, teljesen nyílt forráskódú megoldás, amellyel elkerülhető a gyártóktól való függés, így még nagyobb rugalmasság érhető el

További információ a SUSE OpenStack Cloud Monitoring megoldásról: www.suse.com/cloud.

Kulcsszavak: megoldás OpenStack SuSE

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05