A régió egyetemi startup ötletei versenyeztek

forrás: Prím Online, 2018. május 3. 12:49

2018. április 28-29-én került sor a Startup Campus University – Innovative Idea Battle 2 napos eseményére, melyen a régió egyetemi innovációi versenyeztek. A 8 legjobb csapat május 25-én, a bécsi Pioneers fesztiválon mutatkozhat be, illetve egy lépéssel közelebb került a Hiventures 9 millió forintos befektetéséhez.

A Startup Campus University egyedülálló, egyetemeket, piaci szereplőket és befektetőket összekötő program, melynek célja felfedezhetővé tenni az egyetemi ötleteket, ösztönözni a vállalkozás alapítást.

 

A régiós egyetemi ötletversenyre több mint 50 felsőoktatásban tanuló, innovációval rendelkező csapat jelentkezett. A kiválasztási folyamat után az elődöntőbe 16 csapat; osztrák, román, horvát, lengyel és magyar nemzetiségű egyetemisták kerültek.

 

„Tehetséges vállalkozó fiatalok, csillogó szemek. Ez az igazi befektetés a jövőbe. A Startup Campus University célja felfedezhetővé tenni a régió egyetemi hallgatóinak ötleteit és segíteni őket abban, hogy sikeres startup vállalkozók legyenek. Azért dolgozunk, hogy a következő három évben a régió és Európa egyik legnagyobb hallgatói startup versenyét és közösségét hozzuk létre.” - mondta el Kovács Zsolt, az Enterprise Hungary ügyvezetője.

 

 

A két napos bootcamp-en a csapatok szakmai mentorok segítségével készültek fel a versenyre; részletesen áttekintették a Business Model Canvas-t, illetve hasznos visszajelzések alapján tökéletesítették a prezentációjukat.

 

A továbbjutók között olyan egyedi innovációkkal találkozhatunk, mint a középiskolások tanulási folyamatait 3D-s ábrával megkönnyítő fejlesztés, az Eddie, a jegyértékesítést adat vezérléssel megoldó  Overace Tickets csapata és a bélflóra teljes vizsgálatával egyénre szabott italokat készítő Meta Flora, valamint az elektronikus terméktámogatási platform, a TechSpesc.

 

Szintén a döntőbe jutott a Romániából érkező XVision fejlesztése, melynek célja a betegségek automatikus észlelése az emberi szervezetben bárhol, orvosi röntgenfelvételek elemzése révén. Mellettük versenyez az Alive Maps megoldása is, az online térkép, amely az életminőségét méri.

 

Horvátországból két csapat is a döntőbe került; az Agronaut, mely megoldásával a kelet-európai gazdálkodók, farmerek nagyobb piacon való megjelenését kívánja biztosítani, valamint a Crustuli, az élelmiszeripari melléktermékekből magas tápértékű snack-et kifejlesztő egyetemistái.

 

A döntőre 2018. május 25-én, a bécsi Pioneers startup eseményen kerül sor. A győztes csapatnak 150 millió forintig terjedő befektetés kerül felajánlásra.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kyndryl: A MI várhatóan teret nyer az ügyfélszolgálatokban, a bankokban, a biztosításban és az oktatásban

A mesterséges intelligencia-technológia legújabb vívmányai közé tartozik a generatív mesterséges intelligencia, amelyet az jellemez, hogy kreatív képességei révén képes új tartalmakat, képeket, zenét generálni, sőt, korábbi információk és tapasztalatok felhasználásával akár ügyfélszolgálati feladatokat is el tud látni.

2024. március 19. 10:03

Több százezernyi forintnyi érték lapul az otthonainkban

Ha valakinek hirtelen nagyobb összegre van szüksége, akkor érdemes szétnéznie a lakásban, mielőtt a bankba rohanna hitelért. A fenntarthatóság jegyében ma már szinte azonnal készpénzzé tehetjük a nem használt eszközeinket, amivel nemcsak a családi kasszának teszünk jót, hanem a környezetnek is. Egy-egy fiókban vagy szekrényben lapuló mobiltelefon, laptop, tablet, esetleg fényképezőgép ára a több százezer forintot is elérheti ugyanis még használtan is.

2024. március 18. 19:21

Kirobbanó gaming teljesítmény az AOC 44,5″ OLED monitorjával

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gamer monitor* és IT-kiegészítő márkája – újabb csúcskategóriás OLED modellel bővíti a népszerű AGON PRO termékcsaládot. A 44,5″ hüvelykes (113 cm) AGON PRO AG456UCZD gamer monitor elmélyült játékélményt nyújt. 

2024. március 18. 17:44

Átadták a Jedlik Ányos-díjat

Idén is átadták a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb díját, a Jedlik Ányos-díjat, amely a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja. A Magyar Nemzeti Múzeumban kiosztott díjat ezúttal két vegyészmérnök, egy építőmérnök, egy villamosmérnök és egy szellemitulajdon-védelem területén tevékenykedő szakember kapta.

2024. március 18. 16:10

Spinoff Extra: topvezetőktől tanulhatnak a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen

A Spinoff Klub a győri Széchenyi István Egyetem nagy sikerű közösségépítő, innovációgazdasági programsorozata, amelyen meghívott előadók panelbeszélgetés keretében tárgyalják meg a legfrissebb technológiai trendek üzleti vonatkozásait. A mostani félévtől a brand újabb rendezvénnyel bővül: a Spinoff Extra során sikeres topmenedzserekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők – elsőként, március 20-án, szerdán dr. Szászi István, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója lesz a vendég.

2024. március 18. 14:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05

Magyar fejlesztők programján ámul a világ: Már nem csak tanul, teremt is a magyar MI

2024. február 27. 20:28

Magyar siker a bahreini Forma 1-en

2024. február 21. 16:15