Minden eddiginél egyszerűbb válasz az adatrobbanás problémájára

forrás: Prím Online, 2018. június 21. 09:49

A növekvő adatmennyiség tárolása új kihívások elé állítja a vállalatokat, amelyek leküzdéséhez modernebb és hatékonyabb adattárolási módszerekre van szükségük. Ezt a törekvést támogatva a SUSE bejelentette, hogy a nyílt forráskódú Ceph projekt rendelkezésére bocsátja a birtokában lévő openATTIC tárolófelügyeleti keretrendszer szakértői erőforrásait és architektúráját. 

A jövőben az openATTIC lesz a szoftveresen vezérelt Ceph tárolóplatform alapértelmezett, beépített felügyeleti és monitorozó megoldása. A vállalatok így még egyszerűbben kihasználhatják a szoftveresen vezérelt tárolási rendszerek előnyeit, és orvosolhatják az adatrobbanás okozta problémákat.

 

Amint arra a 451 Research nemrégiben közzétett kutatása is rámutatott, az üzleti informatikában minden korábbi elképzelést meghaladó mértékben nő az adatok mennyisége, és ennek üteme várhatóan nem is lassul a közeljövőben. A vállalatoknál használt fájlok túlnyomó része ma már strukturálatlan adat, ami nem rendszerezhető előre meghatározott módszerek alapján, viszont fontos információkat, számokat, tényeket tartalmazhat. Ilyenek például a hangfelvételek, a videók, a fotók és a különféle szenzorok által érzékelt információk. Ez új igényeket hoz létre az adattárolásban, és megköveteli az eddigi szemlélet megváltoztatását. A kutatóvállalat szakértői szerint az új generációs rendszereknek nagyobb rugalmasságot és döntési szabadságot kell nyújtaniuk, és lehetővé kell tenniük, hogy a szervezetek hatékonyabban és automatizáltan kezeljék, kategorizálják és hasznosítsák ezeket az adatokat.

 

A strukturálatlan információk tárolásánál a vállalatok egyre gyakrabban használnak szoftveralapú tárolókat (Software Defined Storage – SDS). Ezt az új szokást figyelembe véve napjainkban már minden nagyobb tárolószállító kínál általános célú tömeghardverekre épülő, horizontálisan skálázható (scale-out) SDS-megoldást. Ez a szállítóspecifikus termékekével egyenlő esélyeket kínál a nyílt forráskódú SDS-megoldások számára, amelyek ugyanúgy képesek biztosítani az integrált blokk-, fájl- és objektumalapú képességeket, és kapacitásuk modulárisan bővíthető. A 451 Research tanulmánya szerint a Ceph-hez hasonló következő generációs, nyílt forráskódú platformok segítségével a vállalatok megfelelően és költséghatékonyan, általános célú szerverhardvereket alkalmazva gondoskodhatnak az egységes tárolófelügyeletről és a biztonságos adattárolásról. 

 

Adattárolási trendeket bemutató videó:

 

„A SUSE szakértői a nyílt forráskódú, elosztott tárolási rendszerek közül a Ceph technológiát tartják a legkiemelkedőbbnek, ezért ennek közösségi fejlesztéséhez járulunk hozzá évek óta, és saját szoftveresen vezérelt tárolási megoldásunk, a SUSE Enterprise Storage alapjául is ezt választottuk. Jól alátámasztja a projekt iránti elkötelezettségünket legutóbbi bejelentésünk, amely szerint megosztjuk a Ceph közösséggel az openATTIC-architektúrát, amelyet a SUSE 2016-ban vásárolt meg a németországi it-novum vállalattól” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési igazgatója.

 

 

Az elsőként a Ceph Mimic verziójában megjelenő, az openATTIC-re épülő, továbbfejlesztett irányítópult jelentősen egyszerűsíteni fogja a Ceph tárolóplatform felügyeletét és monitorozását a projekt felhasználói, különösen a parancssori utasítások használatában kevésbé tapasztalt szakemberek számára. A Ceph-projekt központi szereplőjeként a SUSE teljes fejlesztői csapatot biztosít a közös munkához. 

 

Az openATTIC felügyeleti keretrendszer már korábban is elérhető volt a SUSE Ceph-alapú, szoftveresen vezérelt tárolási megoldásában. A SUSE Enterprise Storage segítségével a szervezetek nagyvállalati tárolóinfrastruktúráikat gazdaságos, jól skálázható és rugalmas környezetté alakíthatják költségkímélő, általános célú szerverek és lemezmeghajtók alkalmazásával, ezáltal könnyebben alkalmazkodhatnak az üzleti és adattárolási igények változásához. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Dizájnkiállításon és konyhai szakkiállításon is megmutatja magát a Samsung

A Samsung két milánói eseményen vesz részt idén áprilisban. A vállalat az EuroCucina 2024 konyhai szakkiállításon az összekapcsolt otthonok jegyében mutatja be új, prémium konyhai eszközeit és az életstílust, amit a készülékek kínálhatnak. A Milánói Design Hét Fuorisalone 2024 eseményén rendezett dizájnkiállításán pedig művészileg is megmutatja a látogatóknak a vállalat formatervezési filozófiáját.

2024. április 15. 19:32

A múlt feltárása, a jövő segítségével!

Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!

2024. április 15. 18:46

Ez lehet a rohamosan terjeszkedő olcsó kínai webshopok igazi ellenfele

Miközben az olcsó, kevésbé minőségi árut kínáló kínai cégek gőzerővel árasztják el Európát a termékeikkel, egyre többen fordulnak egy új alternatív vásárlás felé. Ez a jelenség a közösségi finanszírozás megjelenése az online vásárlásban, ami a prémium és luxus színvonalat teszi elérhetővé. Az alacsony ár mindkettőben közös, eredményben viszont drasztikusan eltér egymástól a kétfajta vásárlás.

2024. április 15. 17:59

2023-ban harmadjára ért el platina minősítést a Bridgestone

A Bridgestone EMEA (Európa, Közép-Kelet és Afrika régió) ismét megkapta a platina minősítést a neves fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis által. A szervezet 2023-ban már a harmadik egymást követő alkalommal nyerte el az EcoVadis legmagasabb besorolását, amivel a Bridgestone EMEA az EcoVadis által világszerte 220 iparágban értékelt 130 000 vállalat legjobb 1 százalékba került.

2024. április 15. 16:21

Már egy évtizede társ a mindennapokban: 10 éves a Simple alkalmazás

Magyarország egyik legnépszerűbb mobilappja*, a Simple alkalmazás idén ünnepli a 10. születésnapját.  Az applikáció 2014. április 15-én vált elérhetővé az alkalmazásboltokban, az elmúlt évtizedben már több mint hárommillióan töltötték le, és indulása óta már több mint 50 millió in-app és 80 millió NFC tranzakció futott át rajta. A fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil számításai alapján 2023-ban a hazai online autópálya-matrica, a közterületi parkolójegy értékesítés és a QR-kód alapú csekkbefizetések is mintegy majdnem ötöde a Simple appon keresztül történt. 

2024. április 15. 13:02

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09