Teljesítményében és energiagazdálkodásában is kiemelkedő a Huawei új processzora

forrás: Prím Online, 2019. január 21. 11:02

A Huawei bemutatta az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM (Advanced RISC Machine)-alapú processzorát, a Kunpeng 920-at. Az elsősorban energiatakarékossága és feldolgozási sebessége miatt kiemelkedő 7 nm-es chipkészlet fő feladata a Big Data, a megosztott tárhelyek és a natív ARM alkalmazások fejlődésének gyorsítása. A Huawei a Kunpeng 920 megalkotásával egy olyan ICT (Információs- és kommunikációs technológiák) iparági együttműködés részese lett, amelynek fő célkitűzése egy kölcsönösen előnyös ökoszisztéma létrehozása a számítási teljesítmény eddig nem látott mértékű megnövelésével.

A processzorok új generációja

Szuperchipet fejlesztett a Huawei. A Kunpeng 920 az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM-alapú szerver processzora. A gyártó a legmodernebb 7 nm-es technológiával készült, 64 magos chipkészletét az ARMv8 architektúrára építve tervezte és jelentősen javította a processzor teljesítményét is, többek között a memória alrendszerek fejlesztésével és az előrejelzési algoritmusok optimalizálásával. Az ARM-alapú CPU-k (Central Processing Unit – központi feldolgozóegység) egyik legfontosabb jellemzője az energiahatékonyság, amely a Huawei új chipjének fejlesztése során szintén nagy hangsúlyt kapott; a Kunpeng 920 processzor 30 százalékkal több energiát takarít meg, mint az ICT iparág eddigi kínálatában található társai. A Kunpeng 920 az adatközpontok számára sokkal nagyobb számítási teljesítményt kínál az energiafogyasztás jelentős csökkentése mellett. A Huawei új, 64 magos processzora a nyolccsatornás DDR4 RAM segítségével, 46 százalékkal növelte a memória sávszélességét. A Kunpeng 920 támogatja a PCIe Gen4 és CCIX felületeket, mindezek mellé pedig 640 Gbps-os sávszélességet biztosít.

 

A Kunpeng 920 CPU tipikus frekvencián több mint 930 pontot ért el a SPECint Benchmark kifejezetten a processzorok feldolgozási teljesítményét minősítő teszten, ami huszonöt százalékkal magasabb, mint a szektor többi szereplőjéé. A vállalat olyan ipari szervezetekkel működik együtt, mint a Green Computing Consortium (GCC), a Linaro, az Open Edge és a HPC Initiative (OEHI), annak érdekében, hogy nyitott, kooperatív ipari ökoszisztémát alakítson ki olyan partnerekkel, mint a Hortonworks, a Microsoft, a Red Hat, a SAP, a SUSE, az Ubuntu vagy a China Standard Software.

 

 

 

Nagy teljesítményű szerverek

A Kunpeng 920 mellett a gyártó további két TaiShan sorozatú szervert is bemutatott. A Huawei három, a szériához tartozó szervermodelljében teszi elérhetővé az új chipkészletet, melyek mindegyike különböző feladatok ellátására specializálódott; míg az első a tárhelyre fókuszál, a második a nagy sűrűségre, a harmadik pedig a kettő kiegyensúlyozására helyezi a hangsúlyt. A TaiShan szerverei szintén a Big Data, a megosztott tárhely és a natív ARM alkalmazások kezelésére lettek kialakítva.

 

A Huawei két új szervere továbbá lehetővé teszi a nagy teljesítményű és alacsony energiafogyasztású számítástechnikai platformok használatát a vállalatok számára; a TaiShan úgy ütemezi az erőforrásait, hogy akár 20 százalékkal is képes legyen megnövelni a számítási teljesítményt. A TaiShan Huawei Cloud továbbá elasztikus felhő-szolgáltatásokat, dedikált saját fizikai szerver-megoldást és felhő alapú telefonszolgáltatást is kínál.

 

„A Kunpeng 920-szal a diverzifikált számítástechnika új korszakába léptünk, melyet a többmagosság és a heterogenitás jellemez. A Huawei kiemelt fontosságúnak tartja a számítási innovációkba való intenzív befektetést, hogy a területen folyamatosan áttöréseket érhessen el. Fogyasztóinkkal és partnereinkkel továbbra is azon leszünk, hogy egy teljesen összekapcsolt, intelligens világot építhessünk ki”. - mondta William Xu, a Huawei igazgatótanácsának elnöke és vezető stratégiai marketing igazgatója.

 

„A Huawei már régóta áldoz a számítástechnikai fejlesztésekre és dolgozik partnerségben az Intel-lel, hogy együtt nagy dolgokat érhessünk el az ICT ipar fejlesztését tekintve. A jövőben is folytatjuk cégeink hosszú távú stratégiai együttműködését és együtt visszük tovább az innovációt”, tette hozzá.

 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Tovább terjeszkedik a belga-magyar logisztikai raktárfejlesztő-vállalat

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Park (WLP) HUR One Kft. közel 55 000 m2 alapterületű logisztikai csarnokot épít Debrecen szomszédságában, Ebesen. A WLP az első külföldi érdekeltséggel is rendelkező beruházó, amelyik előre, megrendelésállománnyal még nem rendelkező, spekulatív módon fejleszt a Hajdú-Bihar-Vármegyei székhely térségében. A kitűnő lokációjú beruházásra a debreceni repülőtér és az épülő BMW gyár közelében kerül sor. 

2024. április 24. 14:46

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50