Hogyan számolhatjuk fel a képernyőkésleltetést?

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 7. 09:33

Már pár másodpercnyi eltérés az egyes képernyők között elronthatja az élő közvetítés varázsát, de idáig komoly kihívás volt ennek a felszámolása. A SES egyedi technológiával oldja meg ezt a szinkronizálást, hogy a műsorszolgáltatók biztosak lehessenek benne, hogy a nézők teljes átadhassák magukat a felejthetetlen pillanatoknak.

 

A SES az amszterdami IBC2019 szakvásáron jelentette be, hogy a műholdak biztosította sebességgel juttatja el az IP jeleket az OTT (over-the-top) platformokra, így szinkronizálva az OTT és műholdas adásokat, hogy még jobb nézői élményt biztosítsanak. A „Satellite and OTT in sync” (szinkronizált műhold és OTT) nevet viselő megoldással a műsorszolgáltatók a televíziós adás és az OTT szolgáltatások közötti késleltetés megszüntetésével egységesebb élményt tudnak nyújtani az egy vagy több képernyőt követő nézőknek. 
 
 
A SES Satellite and OTT in sync megoldása a műhold felé tartó forrásjelet IP hálózaton keresztül a műholddal párhuzamosan továbbítja. Az alacsony késleltetésű kódolás alkalmazásával és az IP streamre a forrásnál történő csatlakozással a megoldás képes a műholdakkal szinkronban továbbítani a tartalmakat az OTT platformokra. A technológia másodpercekkel csökkenti a hagyományos televíziós adás és más, alacsony késleltetésű OTT szolgáltatások vagy hagyományos OTT műsorszolgáltatások közötti eltérést. 
  
„Napjainkban a műsorszolgáltatók igyekeznek minél jobb élményt nyújtani az élő közvetítéseknél, különösen a prémium sporteseményeknél, hogy ezzel erősítsék és növeljék vállalkozásukat. Ha egy szurkoló OTT platformon néz egy fontos meccset, és azt hallja, hogy kinn az utcán a bárban már a gólt ünneplik míg ő még a rúgást se látta, akkor óriási lesz a csalódása,” szemléltette Ferdinand Kayser, a SES Video vezérigazgatója. „Hibrid videoszolgáltatóként a SES képes műholdas és OTT megosztáshoz is feldolgozni a forrásjelet, így a műsorszolgáltatók egyedi és egységes adást nyújthatnak, ami kielégíti a végfelhasználói igényeket.” 
 
A SES 355 millió televíziós háztartás (1 milliárd néző) és 8 200 műholdon közvetített csatorna kiszolgálásával vezető szerepet tölt be a műholdas iparágban. A SES a közelmúltban egyesítette a 100 százalékban tulajdonolt MX1 videoszolgáltató leányvállalatát a SES Video üzletággal, így a SES jelenleg 525 csatornát kezel és napi több mint 8 400 órányi online videotartalmat streamel, amelyből több mint 620 óra prémium sport- és egyéb élő esemény. Azáltal, hogy a SES egységes videoinfrastruktúrával és -szolgáltatással tud a piacra lépni a vállalat még gyorsabban tudja elindítani hibrid lineáris és nem lineáris tartalomközvetítési szolgáltatásait, amelyek páratlan globális lefedettséggel rendelkeznek.
 
Kulcsszavak: OTT műhold SES

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az SAP AI-alapú fejlesztéseivel a gyáripar is átalakul

A termelékenység, a hatékonyság és a precizitás újabb szintje érhető el azokkal az AI-alapú fejlesztésekkel, melyeket az SAP mutatott be az ellátási láncokhoz kapcsolódó megoldásaiban a Hannover Messe kiállításon. A valós idejű adatokból származó, mesterséges intelligencia által felfejtett következtetések abban segítenek a vállalatoknak, hogy jobb döntéseket hozzanak az ellátási láncok egészében, racionalizálják a termékfejlesztést és javítsák a gyártás hatékonyságát.

2024. április 25. 16:31

Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 25. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50