Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését

forrás: Prím Online, 2020. január 7. 18:41

Az Ericsson és a Microsoft megállapodást kötött, amellyel egyesítik a két cég hálózatba kapcsolt járművek fejlesztésének terén szerzett tapasztalatait. A jövőben az Ericsson a Microsoft Azure platformon futó Microsoft Connected Vehicle Platformra építi Connected Vehicle Cloud felhőmegoldását. 

Világszerte mintegy 180 országban, több mint 4 millió jármű kapcsolódik az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformjához – ez a hálózatba kapcsolt járműpiac 10 százalékát jelenti. A platform képes a járműgyártók skálázhatóság és rugalmasság iránti növekvő igényét kielégíteni, és bármilyen hálózatba kapcsolt járműszolgáltatást támogat.

 

Az integrációnak köszönhetően az autógyártók sokkal egyszerűbben, gyorsabban és alacsonyabb költségek mellett tudnak számos globális hálózatba kapcsolt szolgáltatást – például a flottakezelést, a vezeték nélküli szoftverfrissítést, a hálózatba kapcsolt biztonsági szolgáltatásokat – kialakítani és bővíteni. A moduláris kialakítás és sokféle alkalmazási lehetőség nagyfokú rugalmasságot biztosít. 

 

Az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformja leegyszerűsíti a járműgyártók számára a hálózatba kapcsolt járművekkel kapcsolatos, globális, folyamatos (24/7) működés és életciklus menedzsment feladatok ellátását, garantált szolgáltatási szint megállapodás (SLA) mellett. 

 

 

A Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP) konzisztens, felhőaalapú, minden digitális felhasználáshoz alkalmazható platformot nyújt a járműgyártók számára, akik szinte bármilyen, az ügyfeleknek nyújtott szolgáltatást ráépíthetnek, például a fedélzeti információs és szórakoztató rendszereket, fejlett navigációs megoldásokat, önvezetést, telematikus és előrejelző szolgátatásokat vagy vezeték nélküli szoftverfrissítést (OTA). 

 

Az Ericsson és a Microsoft együttműködésének köszönhetően a hálózatba kapcsolt járművek átfogó, globális platformja jelenik meg a piacon. Az integrált megoldások révén a járműgyártók gyorsabban tudják kialakítani a hálózatba kapcsolt járművekhez kínált szolgáltatásaikat, és kényelmesebbé, egyszerűbbé tehetik a közlekedést a járművezetők és utasaik számára. A megállapodás célja, hogy a két vállalat segítse a járműgyártókat abban, hogy ügyfeleik igényeire tudjanak összpontosítani és minél hamarabb egyedi, testreszabott vezetési élményt kínálhassanak számukra

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 25. 09:56

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50