A Microsoft, a LinkedIn és a GitHub közös digitális továbbképzéséhez már több mint 10 millióan csatlakoztak világszerte

forrás: Prím Online, 2020. október 5. 13:40

A COVID-járvány következtében kialakult gazdasági válság és munkanélküliség enyhítésére a Microsoft júniusban indította el nagyszabású programját, amely világszerte 25 millió ember átképzését tűzte ki célul. Az eddig elért eredmények visszaigazolják a kezdeményezés időszerűségét, hiszen az elmúlt három hónapban 231 országban és térségben több mint 10 millió tanulni vágyó embert vontak be az oktatási programba az opportunity.linkedin.com oldalon keresztül.  Magyarországon eddig 11 668-an csatlakoztak az online továbbképzésekhez, amellyel hazánk a 62-ik a tanfolyamokat indító országok rangsorában. A legnépszerűbbek a szoftverfejlesztő, az ügyfélszolgálati specialista és az adatelemző továbbképzések.

Magyarországon, az üzleti szférán túl, a civilekkel is aktívan együttműködik a Microsoft, hogy a hátrányos helyzetű munkakeresők esélyeit is javítsa a munkaerőpiacon. A NIOK alapítvány, a Microsoft Magyarország támogatásával a járványhelyzet okozta munkahelyi kihívások eredményes kezeléséhez ad elméleti és gyakorlati segítséget társadalmi szervezeteknek a CivilTech Hub tréningsorozat keretein belül. A webináriumokon a biztonságos és hatékony távmunka humán, szervezeti és technológiai hátterét, a kipróbált és bevált, jó gyakorlatokat ismertetik a résztvevőkkel.

 

A Microsoft Magyarország évek óta aktívan támogatja a fiatalok digitális képességeinek fejlesztését is. A gazdaság szempontjából kiemelten fontos, hogy minél több olyan diák kerüljön ki a magyar oktatásból, akik modern és versenyképes IT-tudással rendelkeznek.

 

 

“Az üzleti életben egyre többen ismerik fel a továbbképzések jelentőségét, és azt, hogy ez milyen előnyökkel jár: nemcsak a munkaadók, hanem a munkavállalók számára is. A továbbképzés a feltétele annak, hogy a munkavállalók tudása ne váljon idejétmúlttá a szervezeten belül. Azok, akik a képzésekben részt vesznek és továbbfejleszthetik magukat, elégedettebbek leszenek új feladatkörükben és a jövőjüket is inkább biztosítva látják a cégen belül” – mondta Christopher Mattheisen, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója, a toborzás eddigi eredményeiről.

 

A Microsoft a gazdaság talpra állítását és a munkaerőpiaci esélyegyenlőség megteremtését segíti elő azzal, hogy oktatást nyújt a hátrányos helyzetben lévő embereknek és átképezi azokat, akik a koronavírus okozta gazdasági visszaesés következtében veszítették el a munkájukat.

 

További részleteket az eddig elért eredményekről Ryan Roslansky LinkedIn vezérigazgató cikkében olvashat. A globális kezdeményezésről további információ a Microsoft microsite-ján érhető el.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09