Az ELTE InnoChange projektje 400 ezer eurós támogatást nyert

forrás: Prím Online, 2021. július 22. 09:59

Az Eötvös Loránd Egyetem Informatikai Karának vezetésével és az EIT támogatásával új projekt indul az innováció és vállalkozói kultúra fejlesztésére.

Az ELTE Informatikai Kar vezette „InnoChange: Változások előmozdítása és kapacitásépítés; úton az innovatív és vállalkozó egyetemek felé” projekt célja, hogy bővítse a felsőoktatási intézmények vállalkozói és innovációs kapacitását, erősítse ilyen irányú hajlandóságukat, valamint megerősítse a közép- és kelet-európai innovációs ökoszisztémákat, hogy jobban beillesszék és bekapcsolják azokat az európai körforgásba. A partnerek különböző és egymást kiegészítő szakértelme szilárd alapot teremt majd a tudásháromszög alapú innovációs oktatás megvalósításához. 

 

 

Az InnoChange konzorcium szoros kapcsolatban áll az EIT Digital-el, és a célja a hálózat további bővítése a digitális átalakulás felgyorsítása érdekében. A projekt erősségei az adott tudományos szakterületből (informatika, digitális átalakulás) és az egyetemi környezet, az ipar és a magánszervezetek adta sokszínűségből fakadnak.

 

A 2021. decemberéig tartó nyertes pilot projekt az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) HEI Initiative: Innovation Capacity Building for Higher Education 400 ezer euró támogatását nyerte el, de lehetőség lesz további 18 hónapos hosszabbításra összesen 1,2 millió euró értékben.

 

A partner felsőoktatási intézmények számára az InnoChange konzorcium dolgozza ki a vállalkozástan tananyagát az ehhez kapcsolódó tanárképzést, valamint egy új innovációs modell segítségével összegyűjti és egyfajta inkubátor módjára támogatja a hallgatóktól, oktatóktól és a kutatói tevékenységekből származó innovációt. Ezenkívül hatékony támogatást nyújt az arra érdemes korai stádiumú innovációs projekteknek, valamint gyakorlati, átfogó és sokoldalú ipari partnerségi hálózatot épít ki, és kölcsönös tanulás révén támogatási struktúrákat alakít ki a felsőoktatási intézmények vállalkozói közösségei számára.

 

 

Az InnoChange már az első 6 hónapban:

•  innovációs és vállalkozói tananyagokat dolgoz ki a hallgatók és az oktatók és adminisztratív munkatársak számára;

•  kialakítja a konzorciumban meglévő vállalkozói közösségek profilját és támogatási struktúráit;

•  kidolgoz egy többéves felsőoktatási intézményi átültethetőségi tervet az intézményi változások elérése érdekében;

•  kidolgoz iránymutatásokat az InnoChange bevonására és a fenntarthatóság biztosítására;

•  és kialakít egy innovációs szolgáltatási keretrendszert.

 

Az InnoChange oktatást biztosít:

• 130 hallgató, 12 oktató és 12 nem oktatói státuszban lévő munkatárs számára.

 

Az InnoChange mentorál:

•  12 hallgatót, 4 oktatót és 4 nem oktatói státuszban lévő munkatársat.

 

Valamint az InnoChange támogatni fog 2 induló startupot.

 

Az ELTE Informatikai Kar konzorciumvezetőként az alábbi partnerekkel működik együtt:

•  Babeș-Bolyai Egyetem (Románia)

•  Heriott-Watt Egyetem (Egyesült Királyság)

•  Pavol Jozef Šafárik Egyetem (Kassa, Szlovákia)

•  Pajszij Hilendarszki Egyetem (Plovdiv, Bulgária)

•  Startup Wise Guys Accelerátor (Észtország)

•  GE Healthcare Hungary (társult stratégiai partner)

•  Campden BRI Hungary (társult stratégiai partner)

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05