Robotikai világszínvonal Esztergomból

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 21. 10:01

Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) globális piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) bejelentette, hogy a Tier 2-es autóipari beszállító TE Connectivity esztergomi gyárában hat MiR200 robotot helyezett üzembe, hogy optimalizálja a belső logisztikát. A MiR robotflotta jelentősen felgyorsította az üzemben naponta előállított több tízmillió passzív elektromos csatlakozó és csatlakozóaljzat, valamint a szükséges nyersanyagok szállítását és ezáltal növelte a termelékenységet. A projekt a két vállalat közt fennálló globális együttműködés részét képezi, melynek célja a TE Connectivity belső anyagmozgatási folyamatainak teljes mértékű automatizálása világszerte.

”A MiR robotok legnagyobb előnye, hogy bárhol képesek navigálni, sínek és padlóra festett jelek nélkül, így a gyártóüzemeink dinamikus környezetéhez igazodva gyorsan átprogramozhatóak” - mondta Roberto Lu, a TE Connectivity technológiai alelnöke. ”Az esztergomi gyár az AMR-programunk egyik legfontosabb helyszíne, ahol kiváló munkát végeznek és értékes tapasztalatokat halmoztak fel.” 

 

 

MiR200-asok támogatják a logisztikát

A hat MiR200-asból álló flotta kétféle feladatkörben dolgozik a gyárban, a MiR Fleet szoftver segítségével az alkalmazottak közvetlenül indíthatnak előre programozható missziókat. Öt AMR alapanyagot és készterméket szállít a raktár és az egyes értékáramok között. A hatodik robot viszont teljesen automatizált körülmények között dolgozik egy speciális, egyedi gyártású felépítménnyel. Egy, az érintett fröccsöntő gép mellett felállított automata csomagolóállás számolja a legyártott késztermékeket, majd ha a tárolórekesz megtelt, magától hívja a robotot. A MiR200-as a misszió részeként felvesz egy üres ládát, kicseréli a telire, majd elszállítja és betárolja a raktárba. Miután a MiR Fleet használatával az alkalmazott beállítja és útjára küldi a robotot, emberi beavatkozásra már egyetlen ponton sincsen szükség. A folyamat egy tervezett automata magasraktári rendszer termelési körülmények között vizsgált prototípusa.

 

 

 

Könnyen telepíthető, egyszerűen üzemeltethető

Az AMR-eken alapuló belső logisztikai folyamatokra való zökkenőmentes átállás után a TE Connectivity jelenleg fejlesztés alatt álló robotikai újdonságokat tesztel. Ilyen például a webkamerákat és gépi tanuláson alapuló mesterséges intelligenciát felvonultató megoldás, amellyel a robot képes felismerni a környezetében lévő, nem AMR típusú robotokat és elkerülni az ütközést.

 

”Az AMR-ekkel való munka során határozottan kedvező tapasztalatokra tettünk szert.” – értékelt Miszler Gábor, a TE Connectivity Continouos Improvement Analyst munkatársa. „A rendszer könnyen kezelhető, flexibilis és kimondottan üzembiztos, ráadásul gyakorlatilag nincsen karbantartási igénye.” 

 

A MiR-rel való partnerkapcsolat részeként a TE Connectivity egy új gyártórészleget is létrehozott azzal a céllal, hogy a lehető legjobban kiaknázza a robotok képességeit és teljesen automatizálja a belső anyagmozgatást.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50