Már képeken keresztül is örökbe lehet fogadni

forrás: Prím Online, 2021. október 12. 11:19

Az elmúlt hónapokban a közbeszéd fókuszába kerültek az NFT alapú digitális műtárgyak, amelyek már csak ebben az évben dollármilliárdnyi értékben cseréltek gazdát a világban. Az egyedi kripto fotók jellemzően jpeg formátumúak, ám blokklánc technológiának köszönhetően egyediek és megismételhetetlenek, ez adja az értéküket. Az NFT-ben rejlő lehetőségeket most tovább bővítette egy magyar csapat: hamarosan képeken keresztül örökbe is tudunk fogadni, például egy menhelyes kutyát vagy bármi mást, amit támogatnánk.

Az NFT a Non-Fungible Token rövidítése, amit magyarul nem helyettesíthető zsetonnak lehetne fordítani. Több mint öt éve létezik ez a műfaj, és a lényege az, hogy minden egyes zseton teljesen egyedi – ellentétben például a forgalomban lévő papírpénzzel. Ha tehát veszünk egy NFT-t, akkor teljesen biztosak lehetünk abban, hogy az az NFT csak és kizárólag a miénk. Más szóval sikerül létrehozni a digitális világban egy mesterséges szűkösséget, ami sokak szerint önmagában értéket teremt. Az új kripto-őrület idén hágott a tetőfokára: sorra jönnek a hírek olyan digitális műtárgyakról, amelyek akár dollármilliókért cserélnek gazdát. Egyes becslések szerint az idei NFT forgalom már most dollármilliárdokban mérhető.

 

A méregdrága vicces .jpeg fájlok adás-vétele mellett azonban van egy másik felhasználási terület is: például a népszerű örökbefogadó programok digitalizálására is remekül alkalmas ez a megoldás. A világban elérhető néhány jó példa alapján október 11-én Magyarországon is elindították a "képalapú örökbefogadást", aminek a Hungarian Vizsla Inu csapata adja a hátterét.

 

 

"Az ilyenfajta real usecase felhasználása a kriptó világának nyújtotta lehetőségeknek egyedülálló. A vizslamarket.io webcímen elérhető rendszerünk lehetőséget nyújt arra, hogy egy hiteles dokumentáció (kép és certificate) által, amiből csak egyetlen darab létezik, bárki a világon öröklbefogadhasson és támogathasson, területi határok, kommunikációs problémák és szervezési nehézségek nélkül" - kezdte a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Gülsen Péter.

 

"Egyszerűen úgy működik, hogy a platformunk segítségével kiválasztjuk az örökbefogadni kívánt állatot, majd kriptóért cserébe adoptáljuk. Az örökbefogadás összege a menhelyhez vagy állatkerthez kerül (költségeket levonva) és ezért cserébe megkapjuk a képet és örökbefogadási dokumentumot NFT formájában. Mi több, még utólag is továbbadhatjuk ezeket a dokumentumokat minimális rossz érzet nélkül, hiszen akárhányszor gazdát cserél az NFT, annyiszor támogatásban részesül a menhely vagy állatkert" - árulta el a fejlesztőcsapat vezetője.

 

A vizslamarket.io platform segítségével első körben menhelyekben élő állatokat lehet digitálisan örökbefogadni, majd kis idő elteltével a legkülönbözőbb más dolgokat is, akár a világ bármely pontjáról. Az NFT-k vásárlása HVI (Hungarian Vizsla Inu) tokennel működik, így nem terheli a vásárlókat semmilyen plusz felmerülő költség. Mindez nem csak az első magyar jótékonysági kriptovaluta hosszútávú stabilitásának egyik alappillére, hanem eredeti segítőszándékuk egyik teljesülése is.

 

Péter hozzátette: emellett hamarosan még több hasonló üzletileg is hasznos funkcióval lesz ellátva a Vizsla token. Készülnek inkubációs és ambassador programmal, amitől folyamatos támogatásban részesül a HVI Token. Nem mellesleg a vizslás digitális pénz tartására jelen állapot szerinti is adnak 3%-os holder bónuszt, ami hozzávetőlegesen évi 40%-os tokentöbbletet eredményez.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kerti bolt: az eMAG új, online üzlet az üzletben koncepciója több mint 100 ezer termékkel

Kerti bolt néven az eMAG új, bolt a boltban online koncepcióját indította útjára a webáruházában, amely mintegy 100 ezer-féle kertészeti terméket kínál, és kényelmesebb böngészési élményt nyújt e kategória termékei között. Értékesítési statisztikái szerint egy átlagos magyar vásárló átlagosan mintegy 24.000 forintot költ online vásárolt kertészeti termékekre – a legtöbb ilyen terméket május hónapban értékesíti a cég.

2024. április 18. 09:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09