Digitalizálja repülési dokumentációit a Wizz Air

forrás: Prím Online, 2021. december 19. 10:02

Digitalizálja a repülőutak során használt dokumentációit a Wizz Air. Az új projektnek köszönhetően minden adat kereshetően rendelkezésre áll a repülés során, így nem különböző forrásból, hanem egyetlen tableten találják a pilóták a repüléshez szükséges összes információt. Az üzemeltetési költségek csökkentése révén a fejlesztés segíti a Wizz Airt üzemeltetési költségeinek alacsonyan tartásában. A 2021-ben továbbfejlesztett Electronic Flight Bag (EFB) rendszert –  integrált megoldásaival – digitális szolgáltatóként a T-Systems Magyarország támogatja. 

A biztonságos repülés érdekében minden felszállás előtt adatok tömkelegét gyűjtik össze és rendszerezik a pilóták: átnéznek és ellenőriznek minden információt, amire a teljes levegőben töltött idő alatt szükségük lehet, ilyen például a repülési útvonal, az időjárási viszonyok, az egyes repülőtereken alkalmazott eljárások, melyek egy része a fedélzeten eddig nyomtatott formában elérhető kézikönyvekben, papíralapú dokumentumokon vagy a korábbi EFB megoldás által digitális formában volt elérhető, egészen mostanáig. Ezeket a dokumentumokat alapesetben a légitársaságoknál dolgozó pilótáknak minden út során maguknál kell tartaniuk, ami akár 5 kilogramm, folyamatos frissítést igénylő papírmennyiséget is jelenthet. 

 

A Wizz Air továbbfejlesztett megoldása a papíralapú dokumentáció mennyiségét is csökkenti, de előnye, hogy a személyzet gyorsabban hozzáfér a számára szükséges információkhoz. Az új digitális fejlesztés korszerű, modulárisan bővíthető adatbázist hoz létre, ami segíti a pilótákat. Fontos a gyorsaság és az egyszerűség: az applikációk segítségével könnyedén jelenthetnek mindent, ami a repülési feladat teljesítésekor történik. 2021 április végén közel 1500 tablet került a Wizz Air pilótáihoz, így elektronikusan, a saját eszközük segítségével rövidebb idő alatt tudnak felkészülni a repülésre, illetve a repülés során is folyamatosan használják a repülés paraméterienek kiszámítására, a térképi adatokhoz való hozzáférésre.

 

 

Komplex kompetenciarendszerének köszönhetően az adatbázis létrehozásán és az eszközökön túl a T-Systems – a Magyar Telekommal szorosan együttműködve – olyan megoldást kínált a légitársaság számára, amely  a repülőgépek folyamatos mozgása mellett is képes biztosítani az adatok elérését, bárhol a világon. Fontos szempont, hogy a pilóták által használt eszközöknek a különböző hálózatokhoz csatlakozva is stabil elérést kell  biztosítaniuk. Ehhez  világszerte használható adat SIM kártyákra van szükség, így a repülőgépeket irányító szakemberek stabilan tudják eszközeiket használni bármely ország hálózatán. 

 

Az adatszolgáltatás mellett kulcsfontosságú a biztonság. Ennek érdekében Mobile Device Management rendszert vesz igénybe a légitársaság, mely lehetővé teszi, hogy az adatok tárolását végző eszközöket központilag koordinálják.  A  felhőalapú megoldás segítségével a tableteken lévő adatok távolról is kezelhetőek, ezáltal az üzemeltetést végző szakember számára, legyen szó bármilyen problémáról, könnyedén elérhető az összes készülék. A támogatást és a szoftverek üzemeltetését a légitársaság számára a következő három évben a T-Systems biztosítja.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05