Bővíti regionális beszerzési központját Budapesten a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2021. december 27. 09:49

Bővíti Budapesten 2017 óta működő regionális beszerzési központját a Schneider Electric, a jelenlegi 150-ről 2023-ig közel 300-ra emelkedhet az ott dolgozók száma. A társaság globális beszerzésekért felelős vezetője, Daniel W. Bartel is a magyar fővárosból irányítja a terület működését, így éves szinten 12 milliárd eurónyi beszerzés és világszerte 1400 fő munkájának koordinálása is Budapestről történik.

A Schneider Electric két beszerzési központot működtet Európában, melyekből a vállalat 74 üzemének beszerzéseit támogatják, 25 országban. A magyar fővárosban jelenleg 150 fős csapat végzi az ezzel kapcsolatos feladatokat, akik összesen mintegy 6000 beszállítóval állnak kapcsolatban. Az idén a világ legfenntarthatóbban működő vállalata címet elnyerő Schneider Electric kiemelt figyelmet fordít arra is, hogy beszállítói is egyre inkább fenntarthatósági szempontoknak megfelelően működjenek. Idén Zero Carbon Project néven programot indított, amelynek keretében legnagyobb beszállítóit támogatja abban, hogy 2025-ig felével csökkentsék a CO2-kibocsátásukat. A kezdeményezéshez több mint 1000 beszállító csatlakozott. 

 

A budapesti regionális beszerzési központ stratégiai jelentőségű, Daniel W. Bartel, a Schneider Electric globális beszerzési vezetőjének székhelyét is a magyar fővárosba helyezték át az idén, hogy a magyar központból irányítsa a terület működését, méghozzá az egész világra kiterjedően. A szakember 2019-ben csatlakozott a társasághoz, éves szinten 12 milliárd eurónyi beszerzésért felel a világ 160 országában, és 1400 fős csapat tartozik hozzá. Nemzetközi nagyvállalatoknál szerzett felsővezetői pozíciókban több évtizedes tapasztalatokat, innovatív módszereket vezetett be a szállítókkal való partnerségben, szorosabbra fűzve és eredményesebbé téve az együttműködést. Azóta, hogy csatlakozott a Schneider Electrichez, világszínvonalú digitális stratégiát dolgozott ki és vezetett be a közvetlen és közvetett beszerzések menedzselésére.

 

Daniel W. Bartel

 

A Schneider Electric bővíti európai beszállítói körét, és elindított egy kelet-európai beszerzési programot is 2020 szeptemberében. A budapesti központ adottságait kihasználva a társaság 2022-ben új partnerekkel fejleszti régiós beszállítói bázisát.

 

„A leglokálisabb globális vállalatként mindig is arra törekedtünk, hogy szoros együttműködést alakítsunk ki a helyi beszállítókkal, mindenki számára értéket teremtve” – mondta Dan Bartel. „Ezt az elvet követjük a kelet-európai régióban is, ahol eddig is erős csapat támogatta a közös munkát, amit a következő években tovább fejlesztünk. Bízunk benne, hogy az intézkedéseinknek köszönhetően még több helyi vállalkozással tudunk majd együtt dolgozni a régióból és remélem, őket is be tudjuk majd vonni fenntarthatósági törekvéseinkbe.”

 

A Schneider Electric tervei szerint a globális ellátási lánc (GSC) budapesti beszerzési központjában dolgozók számát a jelenlegi 150-ről 2023-ig mintegy 300 főre növelik, a közeljövőben pedig újabb felsővezetők is csatlakoznak a csapathoz.

 

„Büszke vagyok arra, hogy sikerült Magyarországra hozni a regionális beszerzési központot, illetve az eddigi eredmények alapján a bővítéséről döntött a vállalat vezetése” – mondta Veres Zsolt, a Schneider Electric Hungária Zrt. vezérigazgatója. „A Schneider Electric hazai érdekeltségei fontos szerepet játszanak a vállalat életében. Budapesten található az Energy and Sustainability Services (ESS) üzletágunk régiós központja mintegy 200 munkatárssal, négy üzemünk van az országban, illetve Szigetszentmiklóson található egy szintén regionális feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központunk, így összesen nagyságrendileg kétezren dolgoznak a cégnél” - tette hozzá. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05