Együttműködési megállapodás a CETIN Hungary és a Széchenyi István Egyetem között

forrás: Prím Online, 2022. január 26. 11:06

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a CETIN Hungary Zrt. és a győri Széchenyi István Egyetem. A komplex partnerség keretében a CETIN mobilkommunikációs eszközöket adományoz az egyetemnek, hogy a hallgatók testközelből ismerkedhessenek és kísérletezhessenek napjaink mobiltávközlési berendezéseivel, emellett részt vesz a felsőoktatási intézmény távközlési-informatikai elméleti és gyakorlati oktatásában. A vállalat és az egyetem közös kutatás-fejlesztési projekteket is tervez a mobilkommunikációs hálózatok innovatív hasznosítására: a megállapodás értelmében a felek együttműködnek a mobilhálózatok, az 5G hálózatok és az 5G-alapú szolgáltatások fejlesztésében.

Az Egyetem által 2020-ban létrehozott Digitális Fejlesztési Központ (DDC) az általános digitalizációs és 5G-fejlesztési feladatok integrált kompetenciaközpontjaként működik. A DDC célja, hogy az egyetemi távközlési és informatikai tudásbázisra építve, külső szakértőket és IKT vállalkozásokat bevonva elősegítse a digitalizáció és az 5G hálózatok interdiszciplináris iparági terjesztését, felhasználását és társadalmiasítását. A CETIN Hungary és a DDC együttműködik közös kutatási, fejlesztési és innovációs projektek kialakítása érdekében az 5G méréstechnika, a telekommunikációs megoldások pilot projektjei, illetve a mesterségesintelligencia-alapú biztonsági megoldások területén.

 

„A CETIN Hungary független, integrált infrastruktúra-szolgáltatóként kiemelten fontosnak tartja a partnerségre épülő szoros együttműködést a Széchenyi István Egyetemmel” - mondta Kozma Zsolt, a CETIN Hungary Zrt. szabályozási és PR igazgatója. „Megtiszteltetés, hogy ezt a partneri viszonyt új szintre emelhetjük: örömmel működünk közre az Egyetem oktatási tevékenységében, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek és megismerkedjenek a legmodernebb, 5G-alapú megoldásokkal is, majd ezt a tudást akár közös kutatás-fejlesztési projektekben is hasznosíthassuk.”

 

Az együttműködés keretében a CETIN részt vesz az Egyetem alap- és mesterszakos hallgatóinak képzésében és gyakorlati ismereteinek bővítésében a mobiltávközlés területén. A független, integrált telekommunikációs infrastruktúra-szolgáltató a tesztlabor fejlesztéséhez hardveres hálózati elemeket adományoz az Egyetem számára kutatási és hallgatói projektek megvalósítására. A hallgatók emellett szakmai gyakorlati helyekre, gyakornoki és pályakezdő pozíciókra is jelentkezhetnek.

 

A CETIN a stratégiai együttműködés aláírásával egy időben egy zárt, oktatási és kísérleti célú bázisállomás létrehozására alkalmas bázisállomás-vezérlőket, aktív bázisállomás- és átviteltechnikai elemeket is adományozott a Széchenyi István Egyetemnek, így a hallgatók közvetlen közelről láthatják az ország egyik meghatározó rádiós és átviteltechnikai hálózatának műszaki hátterét. Sőt, az éles működés szimulációjaként akár a bázisállomások fejlesztésében és tesztelésében is részt vehetnek, a tervezéstől a kivitelezésig.

 

„Rendkívül nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a piac igényeinek megfelelő, gyakorlatorientált képzést nyújtsunk hallgatóinknak, amivel a dinamikusan fejlődő távközlési iparágban, hazai és nemzetközi viszonylatban is helyt tudnak állni. Ez a mostani együttműködési megállapodás a CETIN Hungary-vel tovább erősíti ezt a törekvésünket, s ezáltal még értékesebbé válik az intézményünkben megszerzett diploma” – mondta Drotár István, a Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központ (DDC – Digital Development Center) központvezetője.

 

Győr a technológiai tudás és erőforrások szempontjából az ország egyik K+F központjának számít. A Széchenyi István Egyetem mellett sok nagyvállalat és ipari szereplő jelenléte miatt is számos lehetőség támogatja az új ötletek születését és megvalósulását. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az SAP AI-alapú fejlesztéseivel a gyáripar is átalakul

A termelékenység, a hatékonyság és a precizitás újabb szintje érhető el azokkal az AI-alapú fejlesztésekkel, melyeket az SAP mutatott be az ellátási láncokhoz kapcsolódó megoldásaiban a Hannover Messe kiállításon. A valós idejű adatokból származó, mesterséges intelligencia által felfejtett következtetések abban segítenek a vállalatoknak, hogy jobb döntéseket hozzanak az ellátási láncok egészében, racionalizálják a termékfejlesztést és javítsák a gyártás hatékonyságát.

2024. április 25. 16:31

Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 25. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50