Felhőben: Nagyobb rugalmasság és alacsonyabb üzemeltetési költségek

Kutatási eredmények a HP közelmúltban megrendezett HORIZONT konferenciájáról

forrás Prim Online, 2012. július 18. 08:48

A HP Magyarország június 7-én lezajlott nagyszabású eseményén, a HORIZONT konferencián, a vállalat által elvégzett kérdőíves felmérés arra mutatott rá, hogy az alacsonyabb üzemeltetési költségek (49%) és a nagyobb rugalmasság, azaz a gyorsabb piaci reagáló készség (40%) jelentik a felhőalapú megoldások legfőbb előnyeit.

A felhőalapú megoldások hazai bevezetésében a három leggyakrabban emlegetett akadálynak a biztonsággal (77%), az átalakítással/transzformációval (64%) és a megfelelőségi/felügyeleti (56%) kérdésekkel kapcsolatos kihívásokat jelölték meg a válaszadók.

A felmérés rámutatott arra is, hogy melyek az a képességek, ismeretek, amelyekről a megkérdezettek úgy gondolják, hogy hiányuk a leggyakrabban tapasztalhatók a hazai felhő-megoldások alkalmazása során. A válaszadók a felhőalapú megoldásokban rejlő lehetőségek megértésének (55%), valamint a felhőalapú projekt-menedzsment ismeretek (45%) hiányát jelölték meg a két legmeghatározóbb akadályként.

Arra a kérdésre, hogy a felhőalapú megoldásokat először mely területeken alkalmaznák a megkérdezettek, a válaszadók 23 százaléka a web-hosting, 20 százaléka a tesztelés-fejlesztés területét jelölte meg. Ezen alkalmazási lehetőségeket követi a sorban az adatbázis-tárolás és -mentés (15%), valamint a tárolás és archiválás (11%) területe.

A felhőalapú megoldások jövőjét illetően a válaszadók  33 százaléka gondolja, hogy az adott vállalat alkalmazásainak több mint fele lesz 2020-ra nyilvános felhőben menedzselt, 31 százaléka szerint ez az arány 25-50% között mozog majd, míg a válaszadók közel 30 százaléka teszi ezt az arányt 5-25% közé.

A nem reprezentatív kutatás mintegy 75 IT szakember, a konferencia résztvevőinek közel 60 százalékának a véleményét tükrözi.

Kulcsszavak: HP HP-hu felhő alapú IT

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05