Wi-fi tölti az elektromos buszt

Czipperer Dia, 2013. november 20. 16:51

Elektromos buszról már korábban is lehetett hallani, ám a Wi-Fi segítségével töltődő elektromos busz egészen egyedülálló találmány. Az első ilyen járművet már tesztelték ia az Utah Állami Egyetemen.

Egy új elektromos busz töltéséhez Wi-Fi technológiát használnak, és ez nem megy a töltés rovására, ugyanis a tesztelés során már kiderült, hogy a busz gyorsan feltölt. A járgány az "Aggie Bus" nevet viseli. Egy korábban ismertetett megoldással ellentétben nem az útban elhelyezett kábelekből tölti fel magát az elektromágneses tekercsek segítségével, hanem Wi-Fin keresztül veszi fel a működéséhez szükséges löketet.

 

 

Az egyetem kereskedelmi és regionális fejelsztésének alelnöke, Robert T. Behunin is megerősítette, hogy ezzel a megoldással történelmi pillanathoz érkeztek, hiszen a járgány 5 kilowatt esetében 25,4 centiméteres távolságra az úttól, 90%-os energiaátviteli hatékonysággal működik. A buszt két évig folyamaotsan fejlesztették.

 

A témáról teljes egészében az Ecolounge-on olvashatnak.

 

Forrás: Ecolounge.hu

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05