Egyes egyetemek kitiltották az okosórát a vizsgákról

Vértes Judit, 2015. június 25. 12:31

A diákok és a tanárok régóta küzdenek egymással, különösen a vizsgák idején. A diák a jobb eredmény érdekében különböző trükköket talál ki a válaszok megszerzésére, a tanár pedig igyekszik ezt megakadályozni. A technológia fejlődésével új lehetőségek nyíltak meg a vizsgázók előtt. A tanárok pedig igyekszenek kitiltani minden okosnak tűnő tárgyat a vizsgateremből.

Ki ne emlékezne az Éretlenek című francia filmre, ahol az érettségiző diákok különböző rafinált eszközöket készítettek a puskázáshoz, a lapozható cipőtalptól kezdve, a gumírozott hajpánton keresztül, a távolról irányított tollig. Ma már nem szükséges ilyen házi készítésű eszközökhöz folyamodni, hiszen egy okostelefon, okosóra, digitális fülhallgató segítségével könnyen hozzájuthatunk a válaszhoz. A telefonokat már régebben, de most már az okosórákat is kitiltották a vizsgatermekből.


Az ausztrál La Trobe egyetemen minden tanulónak az okosórát a széke mellett elhelyezett zacskóba kell tennie a vizsga idejére. Több brit egyetemen bármilyen órát tilos bevinni a vizsga helyszínére.

 

Ahogy a technológia egyre fejlettebb és egyre kisebb eszközöket hoz létre, egyre több dolgot kell kitiltani a vizsgatermekből, ha a diákok valódi tudását szeretnénk felmérni. A Google szemüvegtől kezdve a Bluetooth fülhallgatókon át sokféle kütyü segítheti a puskázást.

 

Néhány egyetemen már akciófilmbe illő módszerekkel igyekeznek lebuktatni az esetleges csalókat. A kínai Luoyang egyetemen például egy csalást lefülelő drónnal figyelik a vizsgázókat a két napos felvételi vizsga alatt.

 

A kézre írt puskák ideje lejárt. Tavaly Kínában egy diák kis kamerával felszerelt tollal, tele vezeték nélküli fülhallgatóval, és egy bekábelezett pólóban ment vizsgázni.

 

Forrás: Mashable.com, kép: twitter.com

Kulcsszavak: egyetem okosóra

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A múlt feltárása, a jövő segítségével!

Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!

2024. április 15. 18:46

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09