Mikroadatközpont expressz gyorsasággal

forrás: Prím Online, 2017. június 2. 09:18

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatja az egymáshoz kapcsolódó termékekből álló Micro Data Center (DC) Xpress termékcsaládot, amellyel gyorsabban, könnyebben és költséghatékonyabban építhetők ki mikroadatközpontok az Edge és IoT számítástechnikai területeken.

A termékcsalád különleges kialakítása lehetővé teszi az ügyfelek, partnerek vagy rendszerintegrátorok számára az informatikai berendezések előtelepítését még a kiszállítás előtt. Az adatközpont teljes fizikai infrastruktúrája és a felügyeleti szoftver is egyetlen különálló és biztonságos házban kapott helyet.   

 

„Digitálisan összekapcsolt világunkban a vállalatok és a fogyasztók egyaránt nehezen viselik, ha egy szolgáltatás akadozva működik. Az Edge számítástechnikai megoldások képesek orvosolni a valós idejű adatátviteli problémákat annak köszönhetően, hogy közelebb hozzák a felhasználókhoz vagy adatforrásokhoz a nagy sávszélességet igénylő tartalmakat és késleltetésre érzékeny alkalmazásokat, ami megbízhatóbb kapcsolatokat biztosít” – mondta el Chris Hanley, a Schneider Electric adatközpontrendszerekért felelős részlegének alelnöke.

 

Megbízható, integrált és célirányos megoldás

A rendszer lehetővé teszi, hogy még a központban tesztelhessék és feltölthessék adatokkal, mielőtt a regionális vagy lokális peremhelyszínre szállítanák. Ez jelentősen csökkenti az esetleges kockázatok számát és az üzembehelyezési időt. A Micro DC Xpress ideális olyan Edge és IoT alkalmazási területeken, ahol a kiépítési idő, a megbízhatóság és a biztonság kulcsfontosságú. A megoldás a konvergens és hiperkonvergens technológia területének piacvezető informatikai szolgáltatóinak tanúsítványaival rendelkezik. Garanciát jelent a minőségre, hogy a 24U-s, 42U-s és az egyedileg testreszabható Micro DC Xpress konfigurációk is a Schneider Electric gyáraiban készülnek és ott is tesztelik ezeket. A teljes, használatra kész rendszer a piacon egyedülálló módon akár 2–3 héten belül is leszállítható, ráadásul a megszokottnál jóval egyszerűbben és költséghatékonyabban telepíthető.

 

A Micro DC Xpress a Schneider Electric saját adatközponti infrastruktúramenedzsment (Data Center Infrastructure Management, DCIM) szoftvercsomagját, a StruxureWare for Data Centers-t használja, és az EcoStruxure integrált architektúraplatformra épül. Ennek köszönhetően integrálható a felhasználók nagyobb informatikai eszközfelügyeleti rendszerével vagy egy távfelügyeleti szolgáltató RMM (távmenedzsment) megoldásával. Egy felhő infrastruktúrán keresztül zajló távmenedzsment biztosíthatja a folyamatos kapacsolatot és maximalizálja a rendelkezésre állást. Az új adatközponti platform fizikai védelmi megoldások, például kulcskártyák használatát is lehetővé teszi, ami megakadályozza az illetéktelen hozzáférést, és gondoskodik az eszközök biztonságáról.

 

A Micro DC Xpress 2017 áprilisa óta érhető el Észak-Amerikában, az Egyesült Királyságban és Franciaországban, Európa további országaiban pedig az év folyamán válik elérhetővé.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05