Költséghatékony belső szállítmányozás

forrás: Prím Online, 2018. február 20. 13:59

Komolyan növekszik itthon is a kereslet az együttműködő robotok iránt. Nem meglepő tehát, hogy bővíti hazai hálózatát az együttműködő mobil robotok piacvezetője is, a dán Mobile Industrial Robots (MiR). Új partnere a B&O Engineering Kft., amely több évtizedes szakértelemmel a háta mögött nyújt segítséget ipari automatizálásban a hazai cégeknek. A B&O Engineering Kft. így a MiR megoldások első magyar forgalmazójának, a RONIX-AUTOMATIKA Kft.-nek nyomába lép.

Kollaboratív robotokra specializálódtak

A tavalyi évben fennállásának 10. évét ünneplő B&O Engineering Kft. ügyvezetője, Borsos Balázs úgy véli, hogy komoly lehetőségek rejlenek a mobil robotokban, és a jövőben meghatározó szerepet fognak betölteni a vállalatok intralogisztikai folyamataiban is. Bátran bízhatunk a szavában, hiszen az általa sikeresen vezetett vállalat otthonosan mozog a legmodernebb, ipari automatizálásra fókuszáló megoldásokban; robottechnikára, kollaboratív robotokra specializálódtak, komplett gyártósorok tervezésében is részt vesznek. Szakértelmüket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy árbevételük a tavalyi évben elérte a 1,2 milliárd forintot, és olyan partnerekkel dolgoznak együtt, mint a Denso, az Audi Hungária Zrt. vagy a Flex. Most a Mobile Industrial Robots mellett tették le a voksukat.

 

 

Kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, pedig nagy bennük a potenciál

Magyarországon - méretéhez képest – sok robot eladás történik, a megrendelések jellemzően nagy, multinacionális vállalatoktól érkeznek. Általánosságban azonban a vállalatok gondolkodásmódján van még mit javítani, kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, amit a robottechnológia a versenyképesség növeléséért tehet.  „Magyarországon égető probléma például a munkaerőhiány, főleg a multinacionális vállalatoknál, ahol ennek következtében fennakadás mutatkozhat a termelésben. Ebben nyújthatnak megoldást az együttműködő mobil robotok. A hazai nagyvállalatok már felfedezték a bennük rejlő lehetőséget, és előszeretettel ruháznak be robotokba, nagy mennyiségben.” – mondta Borsos Balázs. 

 

Míg a robot kiváltja a kis hozzáadott értékű munkát, addig a dolgozók más szinteken, értékteremtő folyamatokban vehetnek részt. A MiR robotok segíthetnek a logisztika során, a gyártásban és más robotoknak is mobilitást adhatnak, például robotkaroknak, amelyek a MiR robotokra szerelhetőek. A lehetőségek tárháza azonban végtelen. A dán robotgyártó vállalat termékei az emberek közvetlen közelében képesek dolgozni, mindenféle biztonsági intézkedés nélkül, így nagymértékben optimalizálják a termelési területen zajló szállítmányozást. A MiR robotok emellett rendkívül felhasználóbarátok: kevesebb, mint egy nap alatt telepíthetőek, valamint az intuitív interfésznek köszönhetően a programozási tapasztalattal nem rendelkező alkalmazottak is tudják őket programozni.

 

 

A MiR autonóm robotjai a fejlett mobil robotok új generációját jelentik, amelyek gyors megtérülést eredményeznek a befektető számára, gyakran kevesebb, mint egy év alatt. A forgalmazókon keresztül a vállalatok élő bemutatót kérhetnek, sőt a MiR robotokat akár saját telephelyükön is tesztelhetik, a megrendelést követően pedig mindössze négy hét alatt leszállítják nekik a terméket. Innen pedig már az üzembe helyezés nem tart tovább egy napnál.

 

A B&O Engineering Kft. idei célkitűzése, hogy megsokszorozza a MiR robotok eladásait, és minél több nagyvállalatnak juttassa el az innovatív technológiát. „A B&O Engineering a hazai robotika egyik éllovasa az együttműködő robotokat illetően. Az ipari automatizálás terén, számos iparági szegmensben szerzett tapasztalatokat, ennek köszönhetően döntöttünk úgy, hogy forgalmazónak nevezzük ki őket. Erős és ügyfélközpontú szervezetet építettek fel, amelynek komáromi székhelye könnyen elérhető, így téve őket ideális üzleti partnerré mind a Mobile Industrial Robots, mind a végfelhasználók számára.” – mondta Jesper Sonne Thimsen, a Mobile Industrial Robots kelet-európai régiójának értékesítési vezetője.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MITTE az ügynökségi partnere a világ első tokenizált naperőmű projektjének

A MITTE felel a globális zöld energia vállalat, a Sunmoney Solar Group almárkájának branding és social feladataiért, illetve a Sunmoney 360 app design feladataiért.

2024. április 19. 16:59

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09