HyperPod: az adatközpont rugalmas gerince

forrás: Prím Online, 2018. március 12. 15:18

A Schneider Electric bemutatta HyperPod rendszerét, amellyel a vállalat a nagyobb számítási kapacitás és a rugalmas adatközponti infrastruktúrák iránti igényekre reagál napjaink gyorsan változó digitális világában. 

Az innovatív kialakítású HyperPod egy bővíthető, racksor lezáró keretrendszer, amely a hagyományos installáláshoz képest jelentősen leegyszerűsíti a kábelezés és a hűtés kialakítását, valamint a hideg vagy meleg folyosós lezárás kiépítését. A megoldás 8-12 rackes egységekben telepíthető IT-infrastruktúrát biztosít, és a manapság elérhető összes racktípust támogatja. Az egyszerű és rugalmas konfiguráció előnye, hogy a hagyományos IT-rendszerekhez képest akár 21 százalékkal gyorsabban telepíthető, ami 15-20 százalékos idő- és költségmegtakarítást tesz lehetővé.

 

 

A HyperPod elsősorban olyan nagyvállalatok számára ideális, amelyek gyakran bővítik a racksorokat, de az ügyfeleik saját, különböző magasságú és szélességű rackszekrényeit kezelő kolokációs adatközpontok számára is praktikus megoldás.

 

„Ügyfeleinknek olyan IT-hálózatra van szükségük, amely a hagyományos megoldásokhoz képest ésszerűbben és költséghatékonyabban bevezethető, illetve lépést tart az üzleti növekedés felgyorsult ütemével. A tápellátás, a hűtés és a kábelezés közvetlen bekötését lehetővé tevő, pod-kialakítású megoldással rackenként, nem pedig szerverenként történik a telepítés, ami a lehető legnagyobb mértékű skálázhatóságot teszi lehetővé. Maga az installálás pedig egy egyszerű összeszerelési folyamat, melynek eredményeként a rackek úgy gördíthetők a helyükre, mintha dokkolóállomáshoz csatlakoznának” – mondta Steven Carlini, a Schneider Electric innovációs igazgatója.

 

A HyperPod különálló podként vagy bővített konfigurációban telepíthető. Lehetővé teszi a kábelnyomvonalak, az energiaelosztás, valamint a racksorokhoz kapcsolódó hűtési megoldások egyszerű, közvetlen kiépítését. Alkalmazásával az új rackszekrények is beépíthetők egy már előre felállított, akár hideg-, akár melegsori lezárással kialakított szerkezetbe. A HyperPod ezenfelül támogatja a racksori, az álpadlós vagy akár központi légkezelőn alapuló hűtési megoldásokat is. A rendszer további előnye, hogy összeállítása minimális eszközt igényel, és nincs szükség hozzá vágásra vagy fúrásra. 

 

A Schneider Electric ingyenes online tervezőprogramot is biztosít a termék bevezetésének támogatására, amellyel az ügyfelek és a partnerek többféle opció közül választva, gyorsan és hatékonyan kiépíthetik, illetve testre szabhatják rendszerüket. A felhasználók emellett helyszíni összeszerelési oktatást és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat is igénybe vehetnek. 

 

 

A HyperPod a Schneider Electric EcoStruxure nevű nyílt, interoperábilis, IoT-kompatibilis platformjának egyik eleme. Az intelligens, átfogó irányítástechnikai rendszer összegyűjti, elemzi, és jól átlátható módon bocsátja rendelkezésre a működési adatokat, amelyek üzleti célú felhasználásával a szervezetek növelhetik hatékonyságukat és teljesítményüket. Az EcoStruxure architektúrát eddig több mint 450 000 alkalommal telepítették, 9000 rendszerintegrátor támogatásával, több mint 1 milliárd eszközt csatlakoztatva. 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50