Ismét összemérik erejüket a fiatal fejlesztők

forrás: Prím Online, 2019. március 3. 09:54

Harmadik alkalommal rendezik meg március végén a fiatal fejlesztők ChaosStack elnevezésű versenyét Budapesten. Az online előválogatóra már jelentkezhetnek a háromfős csapatok, a beugró feladat után pedig a legjobbak március végén élő fordulóban, mentorok támogatásával mérhetik össze tudásukat értékes nyereményekért.

A programozási nyelvtől független vetélkedőn a hasonló megmérettetések többségétől eltérően a fejlesztők általános problémamegoldó képességét mérik. Nincs kötött szakterület, így a ChaosStack gyakorlatilag a főállású programozók mindennapi munkáját modellezi. A szervezők így a backend, a mesterséges intelligencia, a frontend, a computer vision, vagy akár az architektúra tervezés területéről is készülnek feladatokkal, tehát erősen javasolt multidiszciplináris teammel indulni. A csapatoknak 8-10, a szponzor-mentorok által összeállított feladatot kell megoldaniuk, melyek között lehet személyre szabható híroldal egy startup számára vagy egy Pokémon Go-hoz kapcsolódó pokedex, azaz edzőalkalmazás készítése is.  

 

„Az elmúlt évek sikerei után arra számítunk, hogy a mostani verseny is népszerű lesz a fejlesztők körében. A mentorainkkal való szoros együttműködésnek köszönhetően idén több új elemmel is bővítjük a portfóliónkat. Tavasszal több, egyebek mellett cégek számára szervezett egyedi hackathonnal, ősszel pedig a junior és újdonságként senior ChaosStackkel készülünk, mindezt pedig már nemcsak Magyarországon. Olyan közösséget szeretnénk építeni, ahol a fiatal és senior fejlesztő, a startup és a nagyvállalat együtt keresi a megoldásokat a jövő informatikai kihívásaira” – mondta Gedai T. Bence, a TechEmbassy alapító-ügyvezetője.

 

 

A ChaosStacken a szponzor-mentorok mellett egy kiemelt startup is részt vehet, és térítésmentesen adhat feladatot a csapatoknak. Az idei metorok között olyan cégek szerepelnek, mint a Docler Holding, a Bosch, a Semilab, az OTP Bank, az EPAM, a Continental vagy a Cogito.

 

A ChaosStackre február 23-ától lehet regisztrálni, az online forduló beküldési határideje március 24., az élő fordulót pedig március 30-án tartják a legjobb 17 háromfős csapat részvételével. 

 

A budapesti TechEmbassy célja, hogy olyan támogató közeget hozzon létre, ami segíti a versenyzőket abban, hogy kilépjenek a komfortzónájukból, próbára tegyék szakmai tudásukat és releváns piaci szereplőkkel ismerkedjenek meg.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.

2024. április 23. 19:24

Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására

Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

2024. április 23. 18:00

Együttműködésre lép a CETIN Hungary és a Pécsi Tudományegyetem

A független, integrált távközlési infrastruktúra-szolgáltató CETIN Hungary Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara a jövőben három kiemelt területen működik együtt: a kiberbiztonsági szolgáltatások fejlesztésében, a kutatás-fejlesztési tevékenység színvonalának további emelésében, illetve az építőiparban egyre elterjedtebb és ismertebb építményinformációs modellezéssel (BIM) kapcsolatos kölcsönös tudástranszferben.

2024. április 23. 16:21

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

A Thermaltake bemutatja a háromféle GPU-elrendezést támogató közepes toronyházát

A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkájának, CTE E600 MX közepes toronyháza fekete, hófehér és hortenziakék változatban is elérhető. A CTE E600 MX a CTE-sorozat legújabb kiegészítése, egy kétkamrás közepes toronyház, amely a Thermaltake innovatív CTE-kialakítását örökölte, ami a központi hűtési hatékonyság (Centralized Thermal Efficiency) rövidítése, és a kritikus alkatrészek magas szintű hűtési teljesítményének biztosítására összpontosít. Ráadásul a CTE E600 MX háromféle GPU-elrendezési lehetőséggel és cserélhető, kettős előlapi kialakítással rendelkezik, maximális rugalmasságot kínálva a felhasználóknak gépük testreszabásához.

2024. április 23. 13:06

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50