Különleges fejlesztéssel hódíthatnak az MI-megoldások

forrás: Prím Online, 2019. december 12. 09:08

Új szintre emeli a nagy mennyiségű adat feldolgozását, a mesterségesintelligencia-alkalmazások és a gépi tanulás használatát a Schneider Electric és partnerei által bejelentett fejlesztés. Az első, kereskedelmi forgalomban is elérhető, integrált, folyadékhűtéses szerverszekrény azon túl, hogy támogatja a nagy számításigényű feladatok elvégzését, hatékony energiafelhasználást is biztosít.

A Schneider Electric és partnerei, az Avnet és az Iceotope közreműködésével kifejlesztett megoldás fontos lépés a folyadékhűtéses szerverek széleskörű alkalmazása felé. Ez a konstrukció alacsonyabb működési költséget, nagyobb hatékonyságot, kisebb ökológiai lábnyomot és ventilátor nélküli működést tesz lehetővé még akkor is, ha növelik a chipsűrűséget. 

 

Az Avnet által integrált és támogatott rendszer egy GPU szervert, az Iceotope innovatív, elárasztásos hűtési technológiáját, illetve a Schneider Electric NetShelter folyadékhűtéses rendszerét foglalja magában. Az így kialakított megoldás hatékonyan képes támogatni a nagy számításigényű alkalmazások futtatását. Speciális kialakításának köszönhetően a rendszer könnyen telepíthető adatközpontokba, vagy akár ”edge computing” környezetekbe. 

 

A megoldást a Gartner piackutató cég IT Infrastructure, Operations & Cloud Strategies konferenciáján mutatták be, Las Vegasban. A rendszer EcoStruxure Ready, elérhető a Schneider Electric újgenerációs adatközpont-menedzsment szoftverével, az EcoStruxure IT Experttel és az EcoStruxure Asset Advisor digitális szolgáltatással. 

 

 

A folyadékhűtéses megoldás ideális olyan alkalmazásokhoz, mint a nagy mennyiségű adat elemzése, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulási algoritmusok betanítása, ahol a jelentős számítási feladatok kis helyen igényelnek nagyobb energiafelhasználást. A három vállalat a kínálat bővítését tervezi a várhatóan gyorsan növekvő kereslet miatt, és nyitottak a szervergyártó vállalatokkal történő együttműködésre is. 

 

"A Schneider Electric elkötelezett az adatközpontok fenntarthatóbbá tétele iránt, és ehhez a folyadékhűtés nagyon kézenfekvő megközelítés" - mondta el Kevin Brown, a Schneider Electric, műszaki igazgatója és az Innovation, Secure Power üzletágért felelős vezető-alelnöke. „Ez a legújabb fejlesztés jelentős lépést jelent az elárasztásos megoldások széleskörű alkalmazása felé, amelyek a tartályalapú merítéses megoldások hatékonyságát és eredményességét kínálják, miközben biztosítják a hagyományosabb, „direct-to-chip” folyadékhűtésű konstrukciók kompatibilitását és szervizelhetőségét. A számításigényes alkalmazások növekedése miatt úgy gondoljuk, hogy ez a megközelítés nagyon ígéretes” - fűzte hozzá Kevin Brown. 

 

A Schneider Electric, az Avnet és az Iceotope új, közös megoldásáról ezen az oldalon talál bővebb információkat. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MITTE az ügynökségi partnere a világ első tokenizált naperőmű projektjének

A MITTE felel a globális zöld energia vállalat, a Sunmoney Solar Group almárkájának branding és social feladataiért, illetve a Sunmoney 360 app design feladataiért.

2024. április 19. 16:59

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09