Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n

forrás: Prím Online, 2020. május 10. 16:06

Az ELTE Informatikai Karán futamidejének első szakaszát zárta a 2019. évi Tématerületi Kiválósági Program. A Kar „ Alkalmazásiterület-specifikus nagy megbízhatóságú informatikai megoldások” c. projektjének éves beszámolóját május 8-án tartották.

A társadalmi és gazdasági folyamatok digitalizálásának sikere attól függ, hogy képesek vagyunk-e nagy megbízhatóságú, biztonság-kritikus és szigorúan valós idejű, elosztott informatikai megoldásokat beépíteni az egyre nagyobb szerephez jutó szoftverintenzív szolgáltatásokba és termékekbe. Az innovatív megoldások középpontjában álló szoftverek komplexitása drámai módon megnövekedett, mind a funkcionalitás bővülésével, mind fenntarthatósági szempontok megjelenésével (például energiafelhasználás), mind a végrehajtási környezet heterogénné és térben elosztottá válásával. Teljes társadalmunk egyre inkább függ a mindenhol jelen lévő informatikai megoldások helyes működésétől. A rendszerhibák kihatnak mindennapi életünkre, kockázatot jelentenek egészségünkre, adatvédelmi, biztonsági problémákat hordoznak, hatalmas gazdasági hátrányokat okozhatnak, sőt, biztonságkritikus rendszerek esetén még az életünket is veszélyeztetik

 

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap által 567 M Ft-tal támogatott Program célja a szakmai és tudományos kiválóság támogatása, a kutatási tevékenységek nyitottságának a növelése, a KFI szereplők közötti együttműködések elősegítése.

 

Projekt a digitalizáció kihívásainak leginkább kitett alkalmazási területeken (egészségügy, kiberbiztonság, digitális pénzügyi megoldások, agrárinformatika, autonóm járművek, kommunikációs hálózatok, telekommunikáció) aktuális ipari igényekre válaszolva kínál az ipari és az akadémiai oldal versenyképességét egyaránt növelő informatikai megoldásokat. Az eredményeket a kutatóegyetemi tudományos műhelyek magas színvonalú diszciplináris informatikai, számítástudományi és matematikai kutatási bázisa alapozza meg és teszi az együttműködéseket hosszú távon fenntarthatóvá. A projekt az ELTE Informatikai Kar vezetésével, a Természettudományi Kar együttműködésével valósul meg.

 

A projekt kulcsfontosságú eredménye a stratégiai ipari együttműködések megszilárdítása, és kiszélesítése.

 

A projekt keretében folyó kutatások részletes ismertetését ezen a honlapon találhatják meg.

 

A részletes program ezen a linken olvasható.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 25. 09:56

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50