Tehetségek Szolgálatáért Életműdíjat kapott Horváth Gyula

forrás: Prím Online, 2021. március 12. 13:40

A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Kitüntetési Bizottsága a versenyprogramozással, informatikai diákolimpiákkal kapcsolatos tehetséggondozásban végzett önzetlen, eredményes, sok éves áldozatos munkája elismeréseként ítélte oda a díjat.

Horváth Gyula évek óta a versenyprogramozással, informatikai diákolimpiákkal kapcsolatos tehetséggondozás ikonikus alakja:  a József Attila Tudományegyetem Számítástudomány Tanszéken dolgozott nyugdíjazásáig, majd Budapestre költözve munkáját az ELTE IK Média- és Oktatásinformatikai Tanszék címzetes egyetemi docenseként folytatta. A JATE-n számos egyetemi projektben vett részt. Oktatási területe az algoritmusok és adatszerkezetek, míg kutatási területe az automata-elmélet és formális nyelvek voltak. Az Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) szegedi csoportjának volt aktív munkatársa, majd a Tehetséggondozási Szakosztály alelnökeként a diákolimpiákkal kapcsolatos teendőket végzi.

 

1992-től az INFODIDACT/INFOÉRA országos tanárkonferenciák kedvelt előadója és egyik főszervezője.

 

Az NJSZT versenyrendszerében a felsősök és középiskolások számára rendezett Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategóriájában és az OKTV programozás kategóriájában feladatkitűző, tesztelő, feladatsor-összeállító. A mélyebb algoritmusismeretek elsajátítását lehetővé tevő MESTER feladatbank (http://mester.inf.elte.hu/) létrehozója, programozója és karbantartója.

 

A versenyprogramozásban kitűnő diákok számára az olimpiai válogatóversenyek feladatsorainak elkészülését irányítja, sok- sok feladatötlettel és tesztkészítéssel maga is részt vesz a feladatsorok összeállításában.

 

Horváth Gyula kezdetek óta részt vesz a Közép-Európai Informatikai Diákolimpiára (CEOI) és a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiára (IOI) kiválogatott magyar csapat felkészítésében.

 

Csapatvezetőként részt vesz ezeken az olimpiákon, fáradhatatlanul fordítja a versenyfeladatokat. A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiák szakmai kézikönyvének, a SYLLABUSnak a megalkotója, az olimpiai közösség egyik prominens személyisége, aki hihetetlen szakmai (algoritmus) tudásával tűnt ki.

 

A középiskolás versenyeken kitűnt diákok számára szervezője az ELTE-n az egyetemisták programozási versenyének, a nemzetközi egyetemista programozóverseny (ACM ICPC) felkészítője, szervezője és csapatvezetője.

 

A Magyarországon rendezett CEOI-k és IOI tudományos bizottságának vezetője.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05