Raktárautomatizálás felsőfokon

forrás: Prím Online, 2022. július 27. 10:04

A Mobile Industrial Robots (MiR) és az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula egy teljesen automatizált rendszert fejlesztett ki, amely képes tárolni, komissiózni és mozgatni az árut raktárak, illetve gyárak vagy elosztó központok kijelölt területein, mindezt emberi közbeavatkozással, vagy anélkül is. Az Európában már debütált automata rendszer az Egyesült Államokban 2022 szeptemberén kerül bemutatásra a nyilvánosság előtt.

Az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula, és az autonóm mobil robotok piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) a közelmúltban bemutatta a közösen kifejlesztett, raktárakban, gyárakban és elosztó központokban történő anyagmozgatásra kialakított automatizált megoldását. 

 

 

A különféle konfigurációktól függően a megoldás teljesen, vagy részben automatizálhatja az anyagmozgatás folyamatait. A konfigurációk a következőket tartalmazzák:

  • Egyes munkadarabok félautomata komissiózása, melynek során az emberi kezelő egyesével kiválasztja a tételeket a Modula tárolóegységéből, és a MiR mobil robotjára helyezi azokat, amely önállóan a kijelölt területre, például a konszolidációs központba szállítja az árut.
  • Kocsikkal történő félautomata komissiózás, ahol a kezelő több tételt is felvehet, amelyeket egy komissiózó állomásra helyez. A komissiózás befejezése után a MiR robot csatlakozik a komissiózó állomáshoz, és a kijelölt területre vontatja azt.
  • A tételek egyesével való, teljesen automatizált komissiózása, mely során egy, a MiR robotokra szerelt robotkar kiveszi az egyes tételeket a Modula tárolóegységből, majd a robot könnyedén és biztonságosan a következő komissiózási zónába vagy konszolidációs területre szállítja az árut.
  • Teljesen automatizált rekesz-komissiózás, mely során a MiR robotok egy testre szabott top modullal vannak felszerelve, amely közvetlenül a Modula függőleges emelő-moduljának (VLM) tálcájáról leemeli, vagy annak tálcájára helyezi a rekeszeket vagy ládákat, megkönnyítve a komissiózást és az újratöltést emberi beavatkozás nélkül.
  • Teljes automatizálás raklapokkal, mely során a MiR robotok úgy vannak felszerelve, hogy nagyméretű és nehéz tételeket emeljenek le a Modula raklapokhoz készült VLM modelljéről.

 

A megoldás jelentős méretű megtakarítást tesz lehetővé mind időben, mind térben, növeli a termelékenységet és emeli az intralogisztika hatékonyságának szintjét. Massimiliano Gigli, a Modula vezérigazgatója szerint a munkahelyi biztonság és a munkavállalók elégedettsége is a Modula és a MiR közös megoldásának legfőbb előnyei közé tartozik.

 

 

„Az ismétlődő, fizikailag megerőltető és alapvetően veszélyes feladatok átvállalásával ez a rendszer jelentősen javítja a munkakörülményeket a raktárakban, gyárakban és elosztó központokban” – mondja Massimiliano Gigli. „A munkaerőhiánnyal szembesülve a raktározást, a komissiózást és az anyagmozgatást automatizálni kívánó vállalkozások amellett, hogy nagyobb termelékenységet érnek el, értékesebb felelősséget és biztonságosabb munkakörnyezetet tudnak kínálni alkalmazottaiknak.” 

 

A moduláris és gyors telepítésre tervezett Modula és MiR rendszere kiválóan alkalmazható szinte bármilyen méretű és elrendezésű raktárban és elosztó központban. Ezzel megkönnyíti a fokozatos automatizálás menetét, lehetővé téve a vállalkozások számára, hogy saját tempójuk szerint alakítsák át folyamataikat.

 

A rendszer a telepítéstől számítva akár már 6-18 hónapon belül megtérítheti a befektetést.

 

A rendszert, amely az idei Németországban, Stuttgartban megrendezett LogiMAT szakmai kiállításon debütált, a Modula szeptemberben fogja bemutatni az amerikai közönségnek a Las Vegas Groceryshop 2022 expón.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.

2024. március 27. 13:17

Energiatakarékosság az ASUSTOR-ral!

Az áramszámlák világszerte meredeken nőnek, ASUSTOR NAS viszont segít abban, hogy adataid elérhetők legyenek és pénzt takaríts meg.

2024. március 27. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05