Ember – Deep Fritz: döntetlen

Kiss Ádám Zoltán Kiss Ádám Zoltán, 2002. október 16. 20:27
A német fejlesztésű Deep Fritz sakkszámítógépnek sikerült legyőznie Vlagyimir Kramnik sakkvilágbajnokot, ezzel a nyolcfordulós mérkőzéssorozat állása jelenleg 3-3. Az 1 millió dollár díjazású Brains in Bahrain nevű tornán 34 lépésből sikerült győznie a gépnek, egy olyan mérkőzés során, melyről a sakkvilágbajnok úgy nyilatkozott, "talán ez volt életem egyik legjobb játszmája".

Kramnik elmondta, hogy koránt sincs elkeseredve, hiszen ez nagyszerű játék, a Deep Fritz főként a védelemben verhetetlen, ám még könnyen elképzelhető, hogy az ember aratja le a végső győzelmet. A játszma 19. lépésénél a sakkvilágbajnok nem tudott ellenállni egy újszerű bábu-áldozatnak, ami nagyban növelte a mérkőzés élvezeti értékét, ám végül közvetve annak elvesztéséhez vezetett. Győzelem esetén Kramnik 1 millió, döntetlen állásnál 800 ezer, vereség esetén 600 ezer dollárra számíthat.

Kulcsszavak: sakk játék +legfontosabb